Џулијен Мур – Уживајте во привилегијата на стареењетоЖивот
Полна со живот

Џулијен Мур – Уживајте во привилегијата на стареењето

Aктерка Џулијен Мур отворено зборува за своите години и животот. Џулијен која има 56 години позираше за насловната страница на…

Шинед О’Конор повеќе не постои – изјави пејачкатаЖивот
Тажно

Шинед О’Конор повеќе не постои – изјави пејачката

Oткако преку Фејсбук зборуваше за своите суицидални мисли, Шинејд О’Конор отворено разговараше за својата психичка болест и тешкото детство со…

Карлеуша денес има две големи причини за прославаЖивот
Екстра

Карлеуша денес има две големи причини за прослава

Пејачката двете ќерки ги роди на исти ден, 7 септември, но со една година разлика. Атина е родена 2008 година,…

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евраЖивот
Вести

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евра

После долги шпекулации Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ официјално судбинското да ќе го кажат на роденденот на Наташа, на 25…

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежинаЖивот
Ги замолче сите

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежина

Децата со проблеми со дебелината најчесто се насочени кон насилство од врсници. Сепак, оваа девојка покажала дека знае како да…

(Видео) 101 причина да наздрави со СкопскоЖивот

(Видео) 101 причина да наздрави со Скопско

Роденден, именден, свадба и уште 101 причина да се наздрави со СКОПСКО. Погледнете го новиот спот на СКОПСКО, кренете ги…

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографииЖивот
Екстра

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии и со тоа го покажа својот талент, кој во минатото многу го критикуваа,…

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавитеЖивот
Браво

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори после страшните поплави кои минатите денови го погодија Хјустон и на десетици други…

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успехЖивот
Слатко

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успех

Ана Николиќ се породи пред три недели, кога на свет ја донесе ќерката Тара, а денес со јавноста прв пат…

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есенЖивот
Мода

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есен

Есента 2017 година ќе биде одбележана со впечатливи детали, како и ретро дезени кои го истакнуваат минатото и модата од…