Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавитеЖивот
Браво

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори после страшните поплави кои минатите денови го погодија Хјустон и на десетици други…

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успехЖивот
Слатко

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успех

Ана Николиќ се породи пред три недели, кога на свет ја донесе ќерката Тара, а денес со јавноста прв пат…

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есенЖивот
Мода

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есен

Есента 2017 година ќе биде одбележана со впечатливи детали, како и ретро дезени кои го истакнуваат минатото и модата од…

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долариЖивот

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долари

Играч на лотарија од сојузната држава Масачусетс, доби 759 милиони долари откако во синоќешното извлекување погоди џекпот на „Пауербол“, второ…

Запознајте го братот на Вук КостиќЖивот
Занимливости

Запознајте го братот на Вук Костиќ

Вук Костиќ е еден од најбараните актери во Србија, но и покрај оваа титула тој не толку често зборува за…

Морган Фримен добитник на наградата за животно делоЖивот
Заслужена

Морган Фримен добитник на наградата за животно дело

Американскиот актер Морган Фримен ќе добие награда за животно дело на Американската асоцијација на филмски актери (САГ), објавија во вторникот.…

Нов тренд за истакнување на очитеЖивот
Мода

Нов тренд за истакнување на очите

“Smokey eyes” со години владееше на мејкап сцената, но се чини дека неговото време помина и дека конечно доби достоен…

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријателЖивот
Занимливости

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријател

Таа нас не донесе на овој свет и не водеше низ животот – бидејќи една е мајка! Ова се 8…

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изгледЖивот
Мода

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изглед

Кога е во прашање модниот стил, не постои правилно и погрешно. Може да се определите да изгледате класично, панк, модерено,…

Сара има 26 години, а никој не и веруваЖивот
Судбина

Сара има 26 години, а никој не и верува

Сара Гертс е модел, но на само 10 години и е дијагностицирана ретка болест на сврзното ткиво, поради што нејзиното…