Џек открива начини за резервирање најефтини авионски картиЖивот
Корисно

Џек открива начини за резервирање најефтини авионски карти

Џек Шелдон од Тексас, основач на сервисот „Jack’s Flight Club“ открива неколку начини за резервирање на што поевтини авионски летови. …

Како нашите ставови се менуваат за 101 денЖивот
Интересно

Како нашите ставови се менуваат за 101 ден

Секое чудо за 3 дена – кажува народната поговорка. Колку пати ви се случило после излегувањето од салон гордо да…

Животот на една жена во 8 забавни илустрацииЖивот
Интересно

Животот на една жена во 8 забавни илустрации

Да се биде жена не е воопшто лесно, но и те како е забавно. Сесили Дормеу во серија од забавни…

7 лоши навики за кои мислиме дека се добриЖивот

7 лоши навики за кои мислиме дека се добри

Сите знаеме дека алкохолот и цигарите во голема количина се лоши за нас, а здравата исхрана и активниот живот добри.…

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилотЖивот
Што ли го натерало на ова ?

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилот

Некогаш непредвидливо работите ќе искочат од контрола. Кога чашката веќе ја има својата примарна улога и  не е крив човеков…

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задникЖивот
Бизарно

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задник

Мартина Биг позната е како жена со најголеми гради во Европа, а од неодамна ги посети Соединетите Американски Држави со…

Instagram vs. РеалностЖивот
Дефинитивно има огромна разлика

Instagram vs. Реалност

Колку пати сме пробале и ние да направиме совршена фотографија, но ретко успеваме во тоа ? Совршените фотографии од згодни…

Кристина Беквалац го објави првото селфи со синотЖивот

Кристина Беквалац го објави првото селфи со синот

Кристина Беквалац на крајот на Април стана мајка по втор пат, кога на свет го донесе синот Ноа, а денес…

Секогаш здрава и енергична, а денес во количкаЖивот

Секогаш здрава и енергична, а денес во количка

84 годишната Јоко Оно немавме прилика да ја видиме на улиците на Њујорк од почетокот на годината, а папараците прв…

9 животни проблеми на слободните девојкиЖивот

9 животни проблеми на слободните девојки

Да се биде сингл девојка во 21 век не е воопшто лесно. Талентираната илустраторка од Романија, Касандра Калин, на смешен…