Намирници треба да ги консумирате за да имате атрактивен бронзен тенЖивот
Пробајте, нема што да загубите!

Намирници треба да ги консумирате за да имате атрактивен бронзен тен

Посакувате убав, бронзен тен за време на летните месеци? Само додадете ги овие состојки во вашето дневно мени. Морков Морковот…

Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекцијаЖивот

Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекција

Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекција со неговите обожаватели која го обиколи целиот свет и…

Васил Зафирчев напиша емотивен статус за Златко СлавенскоЖивот
Тажно

Васил Зафирчев напиша емотивен статус за Златко Славенско

Васил Зафирчев напиша емотивен статус преку кој се збогува од режисерот Златко Славенско кој почина вчера. „Денес не напушти уште…

Боб Марли најдобро ја опишува женатаЖивот
Во право е

Боб Марли најдобро ја опишува жената

Боб Марли инспирирал многумина со своите цитати за жените и љубовта, а на совршен начин опишал како треба да се…

Чај помага во топењето на масните наслаги?Живот
мора да се конзумира

Чај помага во топењето на масните наслаги?

Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието па покрај тоа  што изобилува со антиоксиданси, се нашол и на листата…

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витезиЖивот

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витези

Деновиве неколкумина во Скопје забележале иста појава, а тоа се огромни сенки како поминале над нив, други пак забележале огромни…

Ви благодариме што гласно го изговоривте зборот „менструација“ и придонесовте за општество без табуа и отворен разговор за менструацијатаЖивот

Ви благодариме што гласно го изговоривте зборот „менструација“ и придонесовте за општество без табуа и отворен разговор за менструацијата

Изминативе денови сведоци бевме на жестоки полемики околу менување на зборот „менструација“ во „фемструација“, како и негова транскрипција во „женструација“…

Уште еден феминистички хир или реална потреба, зборот „менструација“ да стане „женструација“Живот

Уште еден феминистички хир или реална потреба, зборот „менструација“ да стане „женструација“

Феминистките во Европа, обединети во силно женско лоби кое има исклучителна моќ во политичката и социјалната сфера, веројатно одат чекор…

Македонските институции се преименуваа со „Национални“, а дали и „Менструација“ за 8 Март станува „Женструација“Живот

Македонските институции се преименуваа со „Национални“, а дали и „Менструација“ за 8 Март станува „Женструација“

Република Македонија стана Република Северна Македонија, во тек е преименување на институциите во државата, кај некои со додавката „северна“, а…

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни картиЖивот

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни карти

На 13 февруари 1978 година, за време на летот Б-707 од Југославија до Австралија, Марија Тодева од Македонија се породила…