Бар Рафаели мајка по втор патЖивот
Принова

Бар Рафаели мајка по втор пат

Манекената Бар Рафаели го роди и второто дете. Таа и нејзиниот сопруг Ади Езра добија ќерка на која и го…

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојкатаЖивот
Тажно

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојката

Американската актерка Џулија Луис-Дрејфус во четвртокот објави на социјалните мрежи дека и е дијагностициран рак на дојката. Секоја осма жена…

Победникот на Евровизија се бори за животЖивот
Тажно

Победникот на Евровизија се бори за живот

Победникот на овогодинешниот натпревар за песна на Евровизија, Салвадор Собрал, беше примен во болница во Санта Круз, каде што е…

Серена Вилијамс објави слика од ќеркичкатаЖивот
Честитки

Серена Вилијамс објави слика од ќеркичката

Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка. Познатата тенисерка ја донесе на свет…

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанствоЖивот
Занимливости

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство. Одлуката е потпишана пред неколку дена од српската премиерка Ана Брнабиќ и е објвена…

Џулијен Мур – Уживајте во привилегијата на стареењетоЖивот
Полна со живот

Џулијен Мур – Уживајте во привилегијата на стареењето

Aктерка Џулијен Мур отворено зборува за своите години и животот. Џулијен која има 56 години позираше за насловната страница на…

Шинед О’Конор повеќе не постои – изјави пејачкатаЖивот
Тажно

Шинед О’Конор повеќе не постои – изјави пејачката

Oткако преку Фејсбук зборуваше за своите суицидални мисли, Шинејд О’Конор отворено разговараше за својата психичка болест и тешкото детство со…

Карлеуша денес има две големи причини за прославаЖивот
Екстра

Карлеуша денес има две големи причини за прослава

Пејачката двете ќерки ги роди на исти ден, 7 септември, но со една година разлика. Атина е родена 2008 година,…

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евраЖивот
Вести

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евра

После долги шпекулации Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ официјално судбинското да ќе го кажат на роденденот на Наташа, на 25…

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежинаЖивот
Ги замолче сите

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежина

Децата со проблеми со дебелината најчесто се насочени кон насилство од врсници. Сепак, оваа девојка покажала дека знае како да…