Малото девојче кое го размрда светот!Живот
Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери

Малото девојче кое го размрда светот!

Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери на почетокот на самитот за климатски промени…

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина ШутиЖивот

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути е приказна за Маја. По смртта на нејзината мајка, таа е…

По отказ, со крената глава!Живот
4 чекори за прифакање на состојбата

По отказ, со крената глава!

Не е попусто кажано дека по отказ на човек му е потребна ментална сила да издржи. Оптеретени сте со страв…

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можноститеЖивот
Совети како полсено да го надминете стресот

Стресот и балансот помеѓу амбицијата и можностите

  “Не треба да се повлекувате во себе, затоа што тоа предизвикува стрес, и треба да избегнувате да јадете големи…

Принцот Хари денеска полни 35 годиниЖивот
Роденден во кралското семејство

Принцот Хари денеска полни 35 години

Принцот Хари го прославува својот 35 роденден. Членот на кралското семејство објави и на заедничкиот профил на Инстаграм фотографија од…

Најлуксузните вили на ЈадранотЖивот
Вистински рај на земјата

Најлуксузните вили на Јадранот

Дубровник или пак Сплит се местата кои се најбарани во Европа, кога станува збор за Јадранот. Кога станува збор за луксузните…

Како Apple Watch им помогнал на луѓетоЖивот
Емотивно видео кое нема да ве остави рамнодушни

Како Apple Watch им помогнал на луѓето

На лансирањето на iPhone , Apple презентираше видео во движење со корисници од реалниот живот, во чии животи има влијание Apple…

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?Живот
Дали е трик или вистина?

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?

Секоја сезона туристичките агенции нудат LAST MINUTE понуди, па често се поставува прашањето, дали ова е навистина заштеда или пак е…

Ручек за само 15 минутиЖивот

Ручек за само 15 минути

За сите жени кои поради преголеми обврски имаат проблем да направат ручек за свото семејство. Знаеме дека е премногу напорно…

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?Живот

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?

Според она што можеме да го забележиме кај нашите граѓани, кампувањето е повторно во мода. ПОзнатите туристички сајтови се повеќе…