Која е тајната на успехот на најбогатите луѓе во светот?Живот

Која е тајната на успехот на најбогатите луѓе во светот?

Дали некогаш сте се запрашале каде е клучот за успехот на најпознатите претприемачи? Старата поговорка вели: „денот се познава по…

Над 400 продадени станови за две години: Cushman & Wakefield /  FORTON MKA број еден продажен партнер за инвеститоритеЖивот

Над 400 продадени станови за две години: Cushman & Wakefield / FORTON MKA број еден продажен партнер за инвеститорите

Наскоро се планира отворање на продажбата и на третатa од четирите згради, зграда Ц за која веќе постои одличен интерес.…

Предлог три коктели кои ќе ве загреат оваа есен

Коктелите секогаш нудат поинаков вкус од вообичаеното, па се омилен кај многумина. Иако се сметаат за летни пијалоци, коктелите исто…

Дестинации совршени за краток есенски туризам

Летото и сезоната на годишните одмори одамна заврши, но доколку сте еден од оние среќници на кои им преостанале уште…

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?Живот

Постои ли навистина криза во средните години кај мажите?

Кризата во средниот живот е изговор (или објаснување) за сите „глупости“ што ги правиме кога достигнуваме одредени векови. И луѓето…

Седум европски градови кои најубаво ќе ги доживеете во есенЖивот
Осло, Прага, ...

Седум европски градови кои најубаво ќе ги доживеете во есен

Доаѓањето на есента ја бои природата во жива палета на топли жолти, портокалови и црвени нијанси кои дополнително ја разубавуваат…

Airbnb направи листа од најпопуларните градови за 2019Живот
Не знаете каде да одите на патување!?

Airbnb направи листа од најпопуларните градови за 2019

Не знаете каде да одите на патување!? Airbnb е тука да помогне во донесувањето на одлуката со нивниот список со најдобрите…

Малото девојче кое го размрда светот!Живот
Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери

Малото девојче кое го размрда светот!

Младата активистка за климатските промени, Грета Тунберг упати емотивен апел до светските лидери на почетокот на самитот за климатски промени…

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина ШутиЖивот

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути

Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина Шути е приказна за Маја. По смртта на нејзината мајка, таа е…

По отказ, со крената глава!Живот
4 чекори за прифакање на состојбата

По отказ, со крената глава!

Не е попусто кажано дека по отказ на човек му е потребна ментална сила да издржи. Оптеретени сте со страв…