Повторно во мода,стабилни потпетици за удобностЖивот
едноставни и лесни

Повторно во мода,стабилни потпетици за удобност

Модните текови ја лансираа блок-потпетицата на самиот врв на светската популарност која е резултат на удобните трендови, првенствено во вид…

Со граѓанско учество до посилно општествоЖивот
УСАИД 25-годишниот јубилеј во Македонија.

Со граѓанско учество до посилно општество

Проект на УСАИД за граѓанско учество Во рамките на своите заложби за градење на силно граѓанско општество и јакнење на…

Квалитетот на Нутела се изедначува во сите држави на продажба!Живот
нутела е нутела

Квалитетот на Нутела се изедначува во сите држави на продажба!

Европската комисија вчера потврди дека некои мултинационални компании започнале со процес на изедначување на квалитетот на нивните производи, со цел…

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?Живот
ГЛАМУРОЗНО КАКО И СЕКОГАШ

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?

Долго очекуваната венчавка на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркле веќе оддамна се знае каде ќе биде одржана.Но,…

Кој е новиот супер напиток?Живот
ммм вкусно

Кој е новиот супер напиток?

Рецепт за т.н. суперкафе е пребаруван дури 218 отсто повеќе отколку минатата година на “Pinterest”. Доколку го напишете зборот “supercoffee”…

Убиен 21 годишниот роднина на РијанаЖивот
Трагедија

Убиен 21 годишниот роднина на Ријана

Популарната пејачка Ријана моментално поминува низ тежок период  после трагедијата во која нејзиниот 21 годишен роднина од Барбадос е убиен.…

20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“Живот
Е убава е!

20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“

118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина. Убавицата, која…

5 заблуди во кои веруваме во 20-титеЖивот
Екстра

5 заблуди во кои веруваме во 20-тите

Во 20-тите години од животот веруваме во одредени лаги, а дефинитивно би требало да престанеме. 1. Мислиме дека само нас…

Бар Рафаели мајка по втор патЖивот
Принова

Бар Рафаели мајка по втор пат

Манекената Бар Рафаели го роди и второто дете. Таа и нејзиниот сопруг Ади Езра добија ќерка на која и го…

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојкатаЖивот
Тажно

На актерката Џулија Луис-Дрејфус и е дијагностициран рак на дојката

Американската актерка Џулија Луис-Дрејфус во четвртокот објави на социјалните мрежи дека и е дијагностициран рак на дојката. Секоја осма жена…