Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трикЗдравје и Фитнес
Нега на лицето

Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трик

Наместо да ги криете акните со пудри и коректори, ве советуваме да го испробате овој трик. Мозолчето немојте да го…

Зачувајте го здравјето со само еден зеленчук дневно!Здравје и Фитнес
Mмм, ја обожаваме..

Зачувајте го здравјето со само еден зеленчук дневно!

Есента е сезона со чести настинки па навреме треба да се заштитиме и да ги набавиме потребните препарати со кои…

Намалете ги мозолчињата со овој едноставен трикЗдравје и Фитнес
Занимливости

Намалете ги мозолчињата со овој едноставен трик

Наместо да ги криеме мозолчињата со пудри и коректори, ве советуваме да го пробате овој трик! Не допирајте ги мозолчињата,…

Вежбаат во допир со природата – потполно голиЗдравје и Фитнес
Интересно

Вежбаат во допир со природата – потполно голи

На јога часовите е општо познато дека побројни се жените. Сепак, постојат и мажи кои вежбаат, а некои од нив…

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во РадовишЗдравје и Фитнес
За здравје се работи!

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во Радовиш

Вчера, на 21.09.2017 официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola…

Здрави грицки кои ќе ве доведат до витко телоЗдравје и Фитнес
Здраво тело - здрав дух

Здрави грицки кои ќе ве доведат до витко тело

Грицкањето помеѓу оброците често е најголемиот виновник за појавата на вишок килограми кај луѓето, а доколку се обидувате да ослабете…

Овој профил на инстаграм ќе ви помогне во губењто на килограмитеЗдравје и Фитнес
Совети

Овој профил на инстаграм ќе ви помогне во губењто на килограмите

Калориите, со вежбање, се основа на секоја програма за губење на тежината, а калориите ги прилагодуваме според целта што сме…

8 работи кои не треба да ги правите во теретанаЗдравје и Фитнес
Вежбачки бонтон

8 работи кои не треба да ги правите во теретана

Трендот за грижата на телото се повеќе станува важно, па тренинзите во теретана станаа секојдневие на многу луѓе. Сепак, и…

Ова го направи во осмиот месец на бременоста, фановите ја осудијаЗдравје и Фитнес

Ова го направи во осмиот месец на бременоста, фановите ја осудија

Мора да сте слушнале за Сара Штејџ, модел од Лос Анџелес кој не изгледа како ниедна друга бремена жена за…

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладоЗдравје и Фитнес
Браво

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо

Сите имаме мали тајни со помош на кои изгледаме помладо. На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо,…