Овој профил на инстаграм ќе ви помогне во губењто на килограмитеЗдравје и Фитнес
Совети

Овој профил на инстаграм ќе ви помогне во губењто на килограмите

Калориите, со вежбање, се основа на секоја програма за губење на тежината, а калориите ги прилагодуваме според целта што сме…

8 работи кои не треба да ги правите во теретанаЗдравје и Фитнес
Вежбачки бонтон

8 работи кои не треба да ги правите во теретана

Трендот за грижата на телото се повеќе станува важно, па тренинзите во теретана станаа секојдневие на многу луѓе. Сепак, и…

Ова го направи во осмиот месец на бременоста, фановите ја осудијаЗдравје и Фитнес

Ова го направи во осмиот месец на бременоста, фановите ја осудија

Мора да сте слушнале за Сара Штејџ, модел од Лос Анџелес кој не изгледа како ниедна друга бремена жена за…

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладоЗдравје и Фитнес
Браво

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо

Сите имаме мали тајни со помош на кои изгледаме помладо. На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо,…

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсиниЗдравје и Фитнес
За пушачи и поранешни пушачи

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсини

Ако сте пушач или поранешен пушач, вашите бели дробови се веројатно под влијание на токсините од цигарите. За да ги…

„Coca-Cola Активна зона“ и за ГостиварциЗдравје и Фитнес
Coca-Cola браво!

„Coca-Cola Активна зона“ и за Гостиварци

 Ново место за спорт и рекреација во Гостивар Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара…

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмитеЗдравје и Фитнес
Хит ова лето

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмите

Црниот напиток во чаша е најдобар сојузник во борбата со вишокот килограми. Црната лимунада изгледа чудно, но е многу здрава,…

Битолски јогурт во кругот на познатите семејстваЗдравје и Фитнес

Битолски јогурт во кругот на познатите семејства

Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и…

Има 74 години и изгледа феноменалноЗдравје и Фитнес
Баба за пример

Има 74 години и изгледа феноменално

Освен што ги чува внуците, 74-годишната баба Ребека Ланас води активен живот. Таа е инстукторка по зумба, а а ја…

Како до здрава кожа на лицето и телото?Здравје и Фитнес
Да почнеме!

Како до здрава кожа на лицето и телото?

Дефинитивно кожата на човечкото тело е најголмиот орган кој го поседуваме, но за жал не толку обрнуваме внимание на него,…