Со користење на апликацијата HalkEco на ХалкБанк граѓаните само за еден ден обезбедија засадување на 22 дрвjaЗдравје и Фитнес
Браво за Халк Банк

Со користење на апликацијата HalkEco на ХалкБанк граѓаните само за еден ден обезбедија засадување на 22 дрвja

За само еден ден откако официјално беше претставена новата мултифункционална мобилна апликација HalkEco на Халкбанк, истата ја имаат симнато 1.242 граѓани кои…

Мобилна апликација ХалкЕКОЗдравје и Фитнес
Преку здрави навики придонесете кон подобра животна средина!

Мобилна апликација ХалкЕКО

Халкбанк ја лансира новата мобилна апликација – ХалкЕко која има големо значење во однос на општествената одговорност на банката. HalkEco претставува апликација…

Кој е најдобар показател за напорната работа во теретана?Здравје и Фитнес
Што е тоа?

Кој е најдобар показател за напорната работа во теретана?

Мажите кои се обидуваат залудно и неуспешно да ги извадат плочките на стомаците, може да олеснат за момент, бидејќи тие веќе не…

Една чаша солена вода на ден! Зошто?Здравје и Фитнес
Има зошто

Една чаша солена вода на ден! Зошто?

Комбинацијата од чиста морска сол и вода како дел од редовната прехрамбена рутина може да го регенерира нашиот организам на…

Како да ги пресметате плодните денови?Здравје и Фитнес
Постои начин како да ги пресметате вашите плодни денови

Како да ги пресметате плодните денови?

Поголемиот дел на бремености настанале како резултат на сексуален однос кој се случил 3 дена пред, на денот на овулацијата…

Ритуал: Денот не го започнувам без турско кафеЗдравје и Фитнес

Ритуал: Денот не го започнувам без турско кафе

Најубавиот ритуал за добар почеток на денот, пиењето кафе, може да биде и опасно, доколку се пие на гладен желудник.…

жените може да имаат зголемено ниво на психолошки стрес поради недостаток на сон

Дали на жените им треба повеќе сон од мажите?

Професорот Џим Хорн, невролог чија специјалност е сонот кај луѓето, тврди дека жените може да имаат зголемено ниво на психолошки…

Кога е најдобро време за консумирање протеински напиток?Здравје и Фитнес
Протеински напиток

Кога е најдобро време за консумирање протеински напиток?

Најверојатно веќе сте слушнале повеќе од еднаш коментари на некои разочарани спортисти за бескорисноста на земање на протеински мешавини. Сепак,мора…

Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?Здравје и Фитнес
Избегнувајте газирани пијалоци

Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?

Истражувањето кое опфати повеќе од 400 илјади луѓе во Европа, утврди дека ризикот од рана смрт е зголемен кај луѓе…

Која е идеална брзина на слабеењето?Здравје и Фитнес
Губењето на килограми е едноставна математичка формула

Која е идеална брзина на слабеењето?

Брзото слабеење на начин на кој добар дел од луѓето си го замислуваат, едноставно не е возможно, освен ако под…