Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?Здравје и Фитнес
Избегнувајте газирани пијалоци

Како газираните пијалоци влијаат врз здравјето?

Истражувањето кое опфати повеќе од 400 илјади луѓе во Европа, утврди дека ризикот од рана смрт е зголемен кај луѓе…

Која е идеална брзина на слабеењето?Здравје и Фитнес
Губењето на килограми е едноставна математичка формула

Која е идеална брзина на слабеењето?

Брзото слабеење на начин на кој добар дел од луѓето си го замислуваат, едноставно не е возможно, освен ако под…

Златен мед против настинка!Здравје и Фитнес
Совети за добро здравје

Златен мед против настинка!

За разлика од синтетичките антибиотици, со кои се полни аптеките, овој лек нема негативен ефект на цревната микрофлора. Напротив, консумирањето…

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположениЗдравје и Фитнес

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположени

Понекогааш е доволно многу малку да завршите во лошо расположение. Баш во такви моменти се јавува потребата за нездрава или…

Се повеќе македонци имаат проблем со ерекцијаЗдравје и Фитнес

Се повеќе македонци имаат проблем со ерекција

Еден од најнепосакуваните проблеми кај мажите се еректилните дисфункции. Она што го спречува мажот навремено да најде решение е, пред сè,…

Квалитетно овошје за подолг и поздрав животЗдравје и Фитнес
Овошјето е многу важно

Квалитетно овошје за подолг и поздрав живот

Шпанска студија потврди дека луѓето кои јадат седум порции овошје и зеленчук дневно, во просек живеат година дена подолго од оние…

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водичЗдравје и Фитнес
Што всушност претставува Whole 30 диетата?

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водич

„Whole 30“ диетата во последно време стана голем хит, па и познатите спортисти како Коби Брајант и Леброн Џејмс ги…

Совршен избор на ужина за секој работен денЗдравје и Фитнес
Ужината е многу важна за регулирање на телесната тежина

Совршен избор на ужина за секој работен ден

Потребна ви е дополнителна енергија во текот на работниот ден? Пробајте чоколадно смути со путер од кикирики, благодарение на Мајк…

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?Здравје и Фитнес

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?

Кога станува збор за строг режим, т.е диета често се појавува прашањето – дали е добро да се има cheating…

Не е доцна да сте во форма и на 40 годиниЗдравје и Фитнес

Не е доцна да сте во форма и на 40 години

Доколку сте биле спортски ентузијаст во младоста, тоа е одлично за вашето здравје. Но, доколку не е така не се…