Рецепт за ледено кафеЗанимливости
ММММ

Рецепт за ледено кафе

Омилените кафулиња сè уште не ги отворија своите врати, а нашите тераси и дворови се претворија во идеални места за…

До совршена линија без целулит со неколку чекориЗдравје и Фитнес
СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА ЛЕТОТО

До совршена линија без целулит со неколку чекори

Топлите денови се пред нас, што значи дека наскоро скокнуваме во лесна летна облека. Токму оваа транзиција предизвикува главоболка на…

Зошто не смеете да јадете банана за појадокЗдравје и Фитнес

Зошто не смеете да јадете банана за појадок

Бананите се на самиот врв на здрави намирници, обезбедуваат енергија, заситуваат, имаат висока содржина на калиум и магнезиум, добри се…

Зелено смути за подобар имунитетЗдравје и Фитнес

Зелено смути за подобар имунитет

Појавата на пандемија на коронавирус во голема мерка го промени нашиот секојдневен живот. Со тоа, промените се дел од скоро…

Експертите предупредуваат: Физичката неактивност не е добра по здравјетоЗдравје и Фитнес
ДА ЗАПОЧНЕМЕ СО ВЕЖБАЊЕ

Експертите предупредуваат: Физичката неактивност не е добра по здравјето

Спроведено е истражување во светски рамки за да се докаже дека се случил голем пад на човековата активност како резултат…

Благодети од конзумирање на јагодиЗдравје и Фитнес
ММММ

Благодети од конзумирање на јагоди

Јагодите се вкусни и многу корисни. Тие се употребуваат за лекување на анемија, зајакнување на крвта, а исто така го…

Рецепт за вкусни американски палачинкиЗдравје и Фитнес
ММММ

Рецепт за вкусни американски палачинки

Американските палачинки се најпопуларни како утрински оброк, а ние ги избираме во секое време од денот кога сакаме да јадеме…

3 важни причини зошто да консумирате суви смокви секој денЗдравје и Фитнес
ЗДРАВ КОРНЕР

3 важни причини зошто да консумирате суви смокви секој ден

Сувите смокви се совршен избор за ужина … Сувите смокви се одличен извор на минерали, витамини и антиоксиданти, се сметаат…

Вежби за добро обликувани рацеЗдравје и Фитнес
ЛЕТОТО Е НА ПРАГОТ

Вежби за добро обликувани раце

Мора да признаеме дека има делови од телото кои привлекуваат малку повеќе внимание, а тоа се задникот, абдоменот и нозете,…

Вежби за обликување на телотоЗдравје и Фитнес

Вежби за обликување на телото

Вежбањето е нешто што може да ни биде од голема корист , без разлика дали веќе имате рутина за вежбање…