Применувајте ги1

Начини за согорување на калории

За согорување на калории дефинитивно најдобри се карди вежбите , а тоа може да го сторите на уште неколку начини.…

Нема да згрешите

Намалува апетит, холестерол и притисок, зеленчук кој мора да се конзумира!

Шпарглата или аспарагус е зеленчук богат со лековити својства, познат како чистач на телото. Има многу малку калории, витамини Б6,…

cheese lover

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!

Љубителите на сирење, а и оние кои не се конзуматори дефинитивно ги знаат добрите придобивките од сирењето. Имено, новото истражување…

ммм вкусно и здраво

Моќните придобивки на бразилските ореви!

Она што секогаш треба да го имате во вашиот дом се бразилските ореви кои се богати со минерали и витамини,…

Aпсолутно да!

Помалку познати факти поврзани со влегувањето во форма

Никогаш не е предоцна да влезете во форма, бидејќи вежбањето има многу физички и ментални придобивки, па доколку се решите…

здраво и вкусно

Зачин кој помага во согорување на масните наслаги

Покрај досега познатите благодети од циметот, американските научници откриле дека тој содржи есенцијално масло кое го поттикнува метаболизмот, истовремено забрзувајќи…

Зошто е важно да имате цврст задник?

Освен тоа што е секси и го подобрува впечатокот за целата фигура и кај жените и кај мажите ? Со вежбите за…

Вреди да пробаме..

Како на природен начин да се ослободите од главоболка?

Поголемиот дел од луѓето посегнуваат по медикаменти за да ја спречат главоболката.  Постојат и природни начини преку кои можете да…

одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…

Дефинитивно ќе пробаме!

Домашен напиток против настинката

Студената сезона веќе започна, па можете да забележите дека насекаде околу вас има се повеќе затнати носеви, кивање и кашлање.…