Дали секој што вежба во теретана е нарцисоиден?Здравје и Фитнес
ПсихоФит

Дали секој што вежба во теретана е нарцисоиден?

Бодибилдингот многу често неоправдано се поврзува со нарцисоидност па на бодибилдерите им се препишува нарцисоидно нарушување на личноста. Не е бодибилдингот нарцисоиден- луѓето…

5те најголеми грешки во тренингот за абдоменалните мускули!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

5те најголеми грешки во тренингот за абдоменалните мускули!

1. ГО ВЛЕЧЕТЕ ВРАТОТ СО РАЦЕТЕ Можеби ова го чувствувате како природен дел од движењето кога изведувате вежба за стомачни,…

Домашен пијалок кој лечи многу болести!Здравје и Фитнес
природно и здраво

Домашен пијалок кој лечи многу болести!

Ако оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, загарантирано ќе бидете изненадени од сите благодети кои вашиот организам…

ПсихоФит: Што е потребно да бидете здрава, фит мама ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Што е потребно да бидете здрава, фит мама ?

Многу често во медиумите можеме да сретнеме содржини кои ги промовираат фит телата на младите мајки веднаш или неколку месеци…

Што треба да содржи Whey протеинот кој го конзумираме ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Што треба да содржи Whey протеинот кој го конзумираме ?

Whey протеин – можеби најкористениот и најпрактичниот суплемент кој може да се најде на пазарот. Користен и од почетници па…

Суплемент кој не чини цело богатство – сода бикарбона (натриум бикарбонат)Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Суплемент кој не чини цело богатство – сода бикарбона (натриум бикарбонат)

Во предходната статија ги разгледавме  бенефитите од користење на креатинот како суплемент за подобрување на перфрмансите. Нема дилеми дека креатинот…

10 совети за оптимизирање на вашиот мускулен напредокЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

10 совети за оптимизирање на вашиот мускулен напредок

Идењето два до три пати во теретана неделно е доволно ако сакате да ја задржите мускулната маса која веќе ја…

Сеуште имате изговор ? Млад бодибилдер со даунов синдром учествуваше на бодибилдинг натпревар!Здравје и Фитнес
Секоја чест

Сеуште имате изговор ? Млад бодибилдер со даунов синдром учествуваше на бодибилдинг натпревар!

Collin Clarke, спортист со Down Syndrome (даунов синдром) го оствари својот сон. Овој 22 годишен бодибилдер се натпреваруваше во Kentucky…

ПсихоФит: Мотивација – Недостаток и губење на истата!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Мотивација – Недостаток и губење на истата!

Без разлика на годините и искуството вложени во бодибилдингот, многу често се случува бодибилдерот да се соочи со недостаток или губиток на мотивацијата.…

Моќта на протеинот: Oсум едноставни правилаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Моќта на протеинот: Oсум едноставни правила

Покажете ми вежбач кој се плаши од внесување многу протеини и јас ќе ви покажам вежбач кој се плаши од успех. Протеинот…