Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваатЗдравје и Фитнес
Помош за мајките

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваат

Хрватскиот портал24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите…

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?Здравје и Фитнес
Твоето тело

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?

Го знаете ли она чуство кога ќе ги преминете 30тите години и почнувате да се дебелеете околу струкот? Не, не…

Овошја со помалку шеќери во нив!Здравје и Фитнес
Ние обожаваме овошје

Овошја со помалку шеќери во нив!

Секој еден од нас ги знае придобивките од овошјето, меѓутоа тоа може да биде полно со природни шеќери кои може…

Здрави намирници кои се наоѓаат во вашиот дом!Здравје и Фитнес
Домаќинките сигурно веќе знаат..

Здрави намирници кои се наоѓаат во вашиот дом!

Алтернативната медицина во последно време почнува се повеќе да се доближува до медицинските претарати.Луѓето досега беа научени да користат пречесто…

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен животЗдравје и Фитнес
Дефинитивно одиме !

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен живот

Eден нов вид на афтерворк, ем здрави, ем среќни, секој четврток на Водно ! Овој четврток ќе имаме поинаков афтерворк,…

Брокула – природен лек против дијабетисЗдравје и Фитнес
Ние уживаме во брокулата, а вие ?

Брокула – природен лек против дијабетис

Oд секогаш се знаеле благодетите на брокулата,а сега според најновата студија, брокулата содржи состојка која може да им помогне на…

Вежби за затегнување и обликување на задникотЗдравје и Фитнес

Вежби за затегнување и обликување на задникот

Ако секој ден одвоите време за вежбање, веќе за еден месец  ќе воочите значајни резулати во затегнатоста и изгледот на…

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на ИнстаграмЗдравје и Фитнес

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на Инстаграм

Од балерини до јога-инструкторки, овие девојки се вистинска фитнес-инспирација и со своите презгодни тела ќе ве натераат да го засакате…

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?Здравје и Фитнес

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?

  Познавањето на додатоците, односно суплементите е многу важно за да го извлечете максимумот од вашите вложени пари во истите,…

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмотЗдравје и Фитнес

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмот

Ако се обидувате да симнете некој килограм и да си ја подобрите формата, она што го јадете е од витално…