Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во ШтипЗдравје и Фитнес

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Вчера во Штип беше отворена „Coca-Cola Активна зона“, донација од Пивара Скопје и од компанијата Coca-Cola, со што, всушност, започна…

Зошто е корисна боровинката?Здравје и Фитнес

Зошто е корисна боровинката?

Боровинката содржи антиоксиданси, особено флавоноиди, кои помагаат при заштита на телото од болести и здравствени ризици поврзани со стареењето.   Ова…

Јадете го ова пред спиење и ослабете без макаЗдравје и Фитнес
Исхрана

Јадете го ова пред спиење и ослабете без мака

Многу луѓе имаат проблеми со вишокот на килограми, а многу од нив се трудат проблемот да го решат така што…

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)Здравје и Фитнес
Ммм, вкусно!

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)

Скарата од лубеница не предизвикува чад, нема потреба од чистење, а истата изгледа многу интересно за сите нас и за…

12 неверојатни трансформации на задникот!Здравје и Фитнес

12 неверојатни трансформации на задникот!

Овие инспиративни трансформации покажуваат и докажуваат дека се’ може да се постигне, ако навистина се сака и посветено се работи…

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваатЗдравје и Фитнес
Помош за мајките

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваат

Хрватскиот портал24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите…

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?Здравје и Фитнес
Твоето тело

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?

Го знаете ли она чуство кога ќе ги преминете 30тите години и почнувате да се дебелеете околу струкот? Не, не…

Овошја со помалку шеќери во нив!Здравје и Фитнес
Ние обожаваме овошје

Овошја со помалку шеќери во нив!

Секој еден од нас ги знае придобивките од овошјето, меѓутоа тоа може да биде полно со природни шеќери кои може…

Здрави намирници кои се наоѓаат во вашиот дом!Здравје и Фитнес
Домаќинките сигурно веќе знаат..

Здрави намирници кои се наоѓаат во вашиот дом!

Алтернативната медицина во последно време почнува се повеќе да се доближува до медицинските претарати.Луѓето досега беа научени да користат пречесто…

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен животЗдравје и Фитнес
Дефинитивно одиме !

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен живот

Eден нов вид на афтерворк, ем здрави, ем среќни, секој четврток на Водно ! Овој четврток ќе имаме поинаков афтерворк,…