Неверојатната 10-годишна трансформација на пар се прошири како витус

Венди Џозеф и нејзиниот вереник Ден Хенеси од Њу Џерси, неодамна ја прославиле својата десетгодишна врска, а по тој повод…

топ корисни совети

Како до витка става и покрај многубројните обврски?

Доколку и вие сте во трка со времето, работите осум до десет часа дневно, веројатно помислата за држење диета ви…

Корисни совети!

Како до мирен стомак за време на празниците?

Колку и да сакаме да внимаваме на линијата за време на празниците консумираме помасна храна и тоа во големи количини.…

Ќе пробаме..

Прав детокс за организмот, црна лимонада!

Последниве неколку денови, црната лимонада стана вистински хит и на Инстаграм иако на прв поглед може да изгледа необично и…

Џен Атор од “Women’s Health” открива која е магичната формула на луѓето со фит тело”

Дали е возможно да бидете фит без многу труд ќе ви одговори  Џен Атор, директорка за фитнес на сајтот “Women’s…

лесно и здраво

Согорувајте калории со помош на пешачење!

Регуларните кардиоваскуларни вежби го намалуваат ризикот од вообичаените заболувања и разни студии покажуваат дека 30-минутно пешачење 5 дена во неделата…

превкусно..

Разубавете ја вашата празнична трпеза со триаголници од јаболка!

Лиснатите триаголници со јаболка се идеален десерт за сите оние ситуации кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно. Потребни…

Применувајте ги1

Начини за согорување на калории

За согорување на калории дефинитивно најдобри се карди вежбите , а тоа може да го сторите на уште неколку начини.…

Нема да згрешите

Намалува апетит, холестерол и притисок, зеленчук кој мора да се конзумира!

Шпарглата или аспарагус е зеленчук богат со лековити својства, познат како чистач на телото. Има многу малку калории, витамини Б6,…

cheese lover

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!

Љубителите на сирење, а и оние кои не се конзуматори дефинитивно ги знаат добрите придобивките од сирењето. Имено, новото истражување…