Зошто е важно да имате цврст задник?Здравје и Фитнес

Зошто е важно да имате цврст задник?

Освен тоа што е секси и го подобрува впечатокот за целата фигура и кај жените и кај мажите ? Со вежбите за…

Како на природен начин да се ослободите од главоболка?Здравје и Фитнес
Вреди да пробаме..

Како на природен начин да се ослободите од главоболка?

Поголемиот дел од луѓето посегнуваат по медикаменти за да ја спречат главоболката.  Постојат и природни начини преку кои можете да…

Здрави оброци за зголемување на енергијатаЗдравје и Фитнес
одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…

Домашен напиток против настинкатаЗдравје и Фитнес
Дефинитивно ќе пробаме!

Домашен напиток против настинката

Студената сезона веќе започна, па можете да забележите дека насекаде околу вас има се повеќе затнати носеви, кивање и кашлање.…

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“Здравје и Фитнес
Заврши и вториот циклус од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на…

Хранливи состојки со кои се градат мускулиЗдравје и Фитнес
здраво си е здраво..

Хранливи состојки со кои се градат мускули

Кога станува збор за здравјето на мускулите, за него дефинитивно е најзаслужен протеинот, бидејќи аминокиселините од него се истите оние…

Храна против воспаленија на организмот!Здравје и Фитнес
здрави и вкусни!

Храна против воспаленија на организмот!

Воспаленијата се реакцијата на телото на стресовите – еден вид на аларм кој им јавува на клетките дека постои проблем…

Идеална линија со само 4 состојки!Здравје и Фитнес
Од утре ќе пробаме!

Идеална линија со само 4 состојки!

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување…

Кои се придобивките од црното чоколадо?Здравје и Фитнес
Ние го обожаваме!

Кои се придобивките од црното чоколадо?

Црното чоколадо, поради здравите состојки, секогаш се препорачува за конзумирање пред млечното, дури и на дневна основа, но сепак експертите…

5 добри причини зошто да пиете какао!Здравје и Фитнес
Сите сакаме какао!

5 добри причини зошто да пиете какао!

Нашиот омилени пијалак од детството, шолја млеко помешано со какао има еден куп здравствените придобивки. Го подобрува расположението Какаото и…