Колку често треба да се мерам на вагата ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Колку често треба да се мерам на вагата ?

Дневно, неделно или нешто помеѓу двете ? Верувале или не, колку често се качувате на вагата може да има забележлив…

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираатЗдравје и Фитнес
иновативно

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираат

Што доколку би знаеле дека патиките кои ги носите на утринско трчање еден ден можат да завршат како сосема нови…

3 начини да останете мотивирани и да продолжите на патот кон вашата цел!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

3 начини да останете мотивирани и да продолжите на патот кон вашата цел!

Многу често ни се случува да си ги посочуваме нашите недостатоци и да им даваме големо значење на неуспесите. Треба…

5 начини да го спречите гладот на диета!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 начини да го спречите гладот на диета!

Постојат многу работи кои можат да ве одвлечат од правилниот пат кога сте на диета, но на крајот се се…

4 причини зашто да ја превземете контролата за вашата судбина!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

4 причини зашто да ја превземете контролата за вашата судбина!

Не постои погорделив момент од тоа дека сте го сетирале умот на некоја цел и сте ја достигнале! Една од…

3те најголеми митови за протеините!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

3те најголеми митови за протеините!

Постојат толку многу митови за кои луѓето толку силно се врзуваат  и ги прифаќаат како факти, иако за нив можеби…

Сакате дефинирани 6 pack стомачни ? Елиминирајте ги овие 3 големи грешкиЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

Сакате дефинирани 6 pack стомачни ? Елиминирајте ги овие 3 големи грешки

Ако сте сериозни околу намалување на салото околу вашиот струк со цел да добиете видливи, дефинирани стомачни, тогаш ви се…

За само 3 дена намалете 3 килограмиЗдравје и Фитнес
Пробајте, нема што да загубите!

За само 3 дена намалете 3 килограми

Не може да биде поедноставно: се јаде само сирoва храна во текот на 3, 7 или 10 дена, зависно од…

25 фитнес факти кои можеби не сте ги знаеле, а се важни!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

25 фитнес факти кои можеби не сте ги знаеле, а се важни!

Исхраната е едно од најистражуваните полиња и речиси секојдневно се изведуваат нови истражувања, и веројатно може да се обезбедат 26…

4 причини зашто не намалувате на телесни масти како што посакувате!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

4 причини зашто не намалувате на телесни масти како што посакувате!

НЕ ГО ПРАВИТЕ ПРАВИЛНО ТЕЖИНСКИОТ ТРЕНИНГ Аеробниот тренинг или “кардиото” троши калории но нема никаква врска со забрзувањето на вашиот…