Трик за убавина со кисела вода!Здравје и Фитнес
да пробаме

Трик за убавина со кисела вода!

Користењето на газирана вода како дел од третман за чистење на лицето и ставање на истата во маските за лице…

Ова се придобивките од чајотЗдравје и Фитнес
Пречекате ја есента подготвени

Ова се придобивките од чајот

Пиењето чај е убава навика која ни овозможува да се релаксираме, но и која носи многу бенефити за нашето здравје…

Цел свет полуде по овој метод за подобрување на здравјетоЗдравје и Фитнес
Корисен совет

Цел свет полуде по овој метод за подобрување на здравјето

Нема сомневање дека водата е еден од најкорисните пијалоци за целокупното здравје. Едноставна навика која вклучува вода за пиење може да…

Не правете грешка со пиење кафе наутроЗдравје и Фитнес

Не правете грешка со пиење кафе наутро

На многумина денот им започнува дури откако ќе го испијат првото утринско кафе, но истражувањата покажуваат дека ваквиот начин може…

Најдобриот согорувач на маститеЗдравје и Фитнес
Брзо и лесно

Најдобриот согорувач на мастите

Во морето рецепти за слабеење, многу е тешко да се најдат најдобрите и најсоодветните. Луѓето често ги бираат оние кои…

Која е вистината за кокосовото масло?Здравје и Фитнес
секој со различно искуство

Која е вистината за кокосовото масло?

Во последните неколку години терминот „суперхрана„ доби огромна маркетиншка важност, со цел да се покаже нутритивната супериорност на еден производ…

Минус 300 калории за 15 минути!Здравје и Фитнес
пробајте

Минус 300 калории за 15 минути!

Внимавањето на исхраната не е единствен, а ниту доволен начин да загубите некој килограм и своето тело да го доведете…

Медот и оревите ја лечат анемијата!Здравје и Фитнес
100% проверено

Медот и оревите ја лечат анемијата!

Мешавината на овие две состојки особено е делотворна кај луѓето кои се исцрпени и имаат слаба крв, а погодна е…

Какви вежби помагаат за ефикасно отстранување на целулитот?Здравје и Фитнес
да пробаме

Какви вежби помагаат за ефикасно отстранување на целулитот?

Голем број на жени се борат со целулитот односно изгледот на “кора од портокал”, во пределот на бутовите и задникот,…

Eнергија за активен ден со новите Баланс+ крем јогуртиЗдравје и Фитнес

Eнергија за активен ден со новите Баланс+ крем јогурти

Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега…