8 техники со кои можете да ја подобрите вашата формаЗдравје и Фитнес
Правилно вежбање

8 техники со кои можете да ја подобрите вашата форма

Без разлика на тоа колку сте биле активни во изминатиот период, сепак имате желба за подобрување на вашата форма. Во…

10 лесни начини да се храниме правилно без диетaЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 лесни начини да се храниме правилно без диетa

Зошто диетите никогаш не успеваат? Затоа што луѓето ги гледаат диетите како привремено решение за доживотен проблем. Наместо да следиме…

5 препораки како да го забрзате метаболизмот без оглед на годинитеЗдравје и Фитнес
Експертите најдобро знаат

5 препораки како да го забрзате метаболизмот без оглед на годините

Како старееме, нашиот метаболизам започнува да се успорува, поради што слабеењето и согорувањето на внесените калории станува се потешко. Меѓутоа,…

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти!

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување…

Големите благодети на цвеклото, може да излечи 15 болести!Здравје и Фитнес
мора да се конзумира

Големите благодети на цвеклото, може да излечи 15 болести!

Црвеното цвекло навистина има зачудувачки лековити својства. Вкусно, полезно, здраво, нискокалорично…Цвеклото има богат и разновиден биохемиски состав. Протеините од цвеклото…

Не пијте кафе во ова времеЗдравје и Фитнес

Не пијте кафе во ова време

Нутриционисти откриваат кога во текот на денот треба да избегнуваме да пиеме кафе. Кафето е еден од најпопуларните пијалаци ширум…

6 научно потврдени совети за подобра исхранаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

6 научно потврдени совети за подобра исхрана

Подобра исхрана значи побрзо ослободување од вишокот масти и подобри целокупни фитнес резултати, но воедно е и најтешкиот аспект од…

Најчести митови за согорувањето калорииЗдравје и Фитнес
Совет

Најчести митови за согорувањето калории

Дали кардио вежбите се најдобри за согорување калории, дали сексот може да ви замени тренинг, дали постојат „негативни калории“… Тука ќе…

За 30 дена без целулит само со 3 моќни и ефикасни вежби!Здравје и Фитнес
Пробајте, нема што да загубите!

За 30 дена без целулит само со 3 моќни и ефикасни вежби!

Велат дека 98% од жените страдаат од целулит, а покрај нездравата исхрана и генетиката, експертите тврдат дека и лошата циркулација…

Ослободете се од непријатниот здив во неколку чекори!Здравје и Фитнес
Пробајте, нема што да загубите!

Ослободете се од непријатниот здив во неколку чекори!

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност. За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го…