Овие појадоци избегнувате гиЗдравје и Фитнес

Овие појадоци избегнувате ги

Појадокот требало да биде вашиот најздрав оброк, па би требало да смислите јадење кое ќе ви пружи доволно хранливи материи,…

Oваа е најдобра крема за сончањеЗдравје и Фитнес

Oваа е најдобра крема за сончање

Летото стигна, а кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои потрошувачи веруваат во одреден бренд, други…

Како да ослабете природно без диета?Здравје и Фитнес

Како да ослабете природно без диета?

Ако имате вишок килограми, а сакате лесно да ослабете без диета и напорно вежбање тогаш имаме возбудливи вести за вас.…

Со една лажичка дневно бидете поздрави и подолговечни!Здравје и Фитнес
Вреди да пробаме..

Со една лажичка дневно бидете поздрави и подолговечни!

Сo eдна супена лажичка од  маслиновото масло на ден може да живеете подолго, тврдат експертите, масло кое е клучна компонента…

Златните придобивки на тиквичката, ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролотЗдравје и Фитнес
вреди да се проба

Златните придобивки на тиквичката, ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролот

Тиквичките потекнуваат од Мексико и заедно со дињата и краставицата, тиквичката спаѓа во семејството тикви, а постојат голем број различни…

Не треба да вежбате кога сте мамурни, ова се причинитеЗдравје и Фитнес

Не треба да вежбате кога сте мамурни, ова се причините

Голем број луѓе мислат дека тренингот е ефикасен начин да се излечи мамурлакот, но постојат аргументи кои го тврдат токму…

Виолетова диета: Исхрана за брзо и здраво слабеењеЗдравје и Фитнес
oдиме по потребните намирници..

Виолетова диета: Исхрана за брзо и здраво слабеење

Виолетовата диета е релативно нова диета, но таа го освојува светот со вртоглава брзина, а ja користат многу познати личности…

5 намирници кои наутро расонуваат повеќе од кафеЗдравје и Фитнес

5 намирници кои наутро расонуваат повеќе од кафе

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава енергија. Меѓутоа, кафето не е…

Ефикасен и неверојатно вкусен напиток кој ги топи мастите!Здравје и Фитнес

Ефикасен и неверојатно вкусен напиток кој ги топи мастите!

Ако во текот на празниците го прекршивте ветувањето дека нема да претерувате со храната, имаме добра вест за вас. Едноставен…

25 факти за здрава исхранаЗдравје и Фитнес
НЕШТО НОВО

25 факти за здрава исхрана

Постојат безброј митови и недоразбирања. Овие 25 факти ќе ви помогнат да го смените вашиот став кон одредени прехранбени производи…