8 видови на храна кои го забрзуваат опоравокот на заморените мускулиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

8 видови на храна кои го забрзуваат опоравокот на заморените мускули

Најчесто кога запазуваме што и колку јадеме, причината позади тоа е дека сакаме да намалиме вишокот на килограми или сакаме…

Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!

1. РАЗГЛЕДАЈТЕ ГИ ПОСТАВЕНИТЕ ЦЕЛИ Честа грешка која може да биде забележана кај почетниците е тоа што си поставуваат многу…

Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирикиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирики

Овие протеински барови кои може да ги приготвите сами дома имаат совршен вкус; исто како да го јадете вашиот омилен…

10те “заповеди” за фитнес исхраната – што, колку и кога ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10те “заповеди” за фитнес исхраната – што, колку и кога ?

Ако сакате да го однесете вашето тело на следното ниво, потребна ви е дисциплина во кујната! Начинот на исхрана е…

Како конзумирањето на вода ги подобрува вашите перформанси и физичкиот изглед ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како конзумирањето на вода ги подобрува вашите перформанси и физичкиот изглед ?

Многумина од нас не знаат колку вода конзумираат во текот на еден ден. Мал процент од нас одвојуваат време за…

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување мастиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување…

10 едноставни начини да ги скратите непотребните калории од исхранатаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 едноставни начини да ги скратите непотребните калории од исхраната

Во западните земји, поголемиот дел од популацијата е со прекумерна телесна тежина. Намалување на вишокот килограми е еден од најголемите…

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!Здравје и Фитнес

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила… некои…

Како изгледаат 200 калории од различни, популарни видови на храна ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како изгледаат 200 калории од различни, популарни видови на храна ?

200 калории од јаболко   200 калории од авокадо   200 калории од моркови   200 калории од брокули  …

5 начини како да го намалите мускулниот заморЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

5 начини како да го намалите мускулниот замор

Силното воспаление не секогаш е индикатор за мускулен раст. Во оваа статија нема да ја дискутираме причината за воспалението на…