Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 годиниЗанимливости

Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 години

Сите ние го имаме оној пријател кој, додека сите други се стареат во средната возраст, некако останува на истата возраст…

Наскоро летното сметање на времетоЗанимливости

Наскоро летното сметање на времето

Во последниот викенд во март 2018-та година, ноќта во 2 часот меѓу 24 и 25-ти март почнува летното сметање на…

Најбогатите деца во светот според ФорбсЗанимливости

Најбогатите деца во светот според Форбс

Форбс објави листа на најбогати луѓе во светот. Она што привлече посебно внимание е што неколку млади луѓе се најде…

Овие жени заработуваат повеќе од своите партнериЗанимливости
Екстра

Овие жени заработуваат повеќе од своите партнери

Иако се чини дека мажите доминираат, сепак жените се тие кои владеат со светот. Сепак не добиваат доволно заслуги и…

Барби се претвори во Фрида КалоЗанимливости

Барби се претвори во Фрида Кало

Куклите “Барби” одамна ги инспирираат младите девојки во светот со својата убавина и стил. Сега тие ќе ги инспирираат адолесцентите…

Патување во МарокоЗанимливости

Патување во Мароко

Фотограф од Монтреал, Денис Вонг, помина неколку дена во Мароко оваа зима, каде што имал можност да ги посети Фез,…

Погледнете го најголемиот билборд во светотЗанимливости
Вида вака...

Погледнете го најголемиот билборд во светот

Ford официјално влезе во Гинисовата книга за рекорди за поставен најголем билборд во светот, откако го откри рекламниот постер за…

,,Лакост” го менува логото!?Занимливости
ПОСЛЕ ЦЕЛИ 85 ГОДИНИ

,,Лакост” го менува логото!?

Модната компанија „Лакост“ одлучи да го тргне крокодилот од своето легендарно лого и да го замени со десет загрозени видови…

Дивите животни во КенијаЗанимливости
Уживајте

Дивите животни во Кенија

Воодушевувачки серијал на дивите животни во Кенија, направен од Paulina Rajewska! Вистинско доживување е да се посети оваа земја. Уживајте!

Ова е причината зошто Цукерберг и Обама носат иста облекаЗанимливости

Ова е причината зошто Цукерберг и Обама носат иста облека

Сите деловни луѓе сакаат да бидат попродуктивни, а еден од начините за подобри резултати е да ги поедностават процесите на…