Алиса Милано објави фотографии од КосовоЗанимливости
Слики

Алиса Милано објави фотографии од Косово

44 годишната актерка Алиса Милано, на публиката и е позната по улогата на Фиби од серијата Волшебнички, но покрај тоа…

Вељко Ражнатовиќ гордо покажа колку личи на татко муЗанимливости
Слика

Вељко Ражнатовиќ гордо покажа колку личи на татко му

Дека Анастасија Ражнатовиќ од година во година се повеќе личи на мајка и Цеца Ражнатовиќ, тоа ни е на сите…

(Видео) Криси Тиген доживеа мала незгода на сценаЗанимливости
Смешно

(Видео) Криси Тиген доживеа мала незгода на сцена

Џон Леџенд во вторникот во текот на концертот во Њујорк, на сцена ја изведе својата сопруга Криси Тиген како би…

Овој брачен пар ја одбележува секоја годишнина од бракот со посвојување на кучињаЗанимливости
Браво

Овој брачен пар ја одбележува секоја годишнина од бракот со посвојување на кучиња

Поголемиот дел од сопружниците својата годишнина од бракот ја прославуваат со одење на вечера во некој отмен ресторан, но традицијата…

Која е вистинската намена на спинерот?Занимливости
Теорија на завера?

Која е вистинската намена на спинерот?

И конечно почнаа теориите на заговор за вистинската намена на спинерот за кој полуде светот. Играчката дизајнирана уште во 90-тите и…

Тинејџер станал милионер откако се обложил со своите родителиЗанимливости
Дете за пример

Тинејџер станал милионер откако се обложил со своите родители

Ерик Финман пред три години се обложил со своите родители дека доколку стане милионер до својата 18-та година, нема да…

(Фото) Балони со интересни пораки го преполнија главниот градЗанимливости

(Фото) Балони со интересни пораки го преполнија главниот град

Социјалните медиуми се преполнија со фотографии на кои се гледаат балони поставени низ повеќе атрактивни локации во нашиот главен град…

(Видео) После неколку месеци отсуство, Тејлор Свифт испрати порака на ТвитерЗанимливости
Браво

(Видео) После неколку месеци отсуство, Тејлор Свифт испрати порака на Твитер

Долго време ја немаше во медиумите, но Тејлор Свифт денес испрати посебна порака на Твитер. Пејачката сними кратко видео во…

(Видео) Големото јаболко некогаш и сегаЗанимливости
После 8 децении

(Видео) Големото јаболко некогаш и сега

Главните туристички атракции во Њу Јорк, како и самиот град, многу се променија за последниве 80 години. Мостот во Бруклин,…

Како Хари Потер го промени светот на младите?Занимливости
Дали вие сте прочитале некоја книга?

Како Хари Потер го промени светот на младите?

Голем пресврт во издавачката индустрија во Англија се случи точно пред две децении кога беше објавена книгата за малиот волшебник…