Најдобри несекојдневни места за кампување во ЕвропаЗанимливости
Каде се наоѓаат, како да стигнете до нив, која им е цената, итн

Најдобри несекојдневни места за кампување во Европа

Camping.info е страница како Airbnb, во која наместо луксузни хотели и станови, можете да најдете кампови, повеќе или помалку луксузни.…

Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?Занимливости
Паметните луѓе всушност прават многу грешки

Што покажува дека сте интелегентен според најбогатиот човек во светот?

Основачот на Амазон, Џеф Безос, се наоѓа на врвот на една од најуспешните компании во нашето време, а да не…

Прашање кое сите ги мачи

Дали мажите и жените може да имаат пријателски однос?

Чуден е пријателскиот однос помеѓу мажите и жените. Иако сме свесни суштества, во нас постојат инстинкти кои често знаат да бидат…

Дали е срамота да доите јавно?Занимливости

Дали е срамота да доите јавно?

Река Најару, постојано обвинувана за доењето јавно, провокацијата ја преточува во своја инстаграм страна на која исклучиво го промовира доењето,…

Женското тело е магија

Кој дел од женското тело најмногу ги возбудува мажите?

Ушите, колковите, задникот, градите, вагината – сето тоа ги возбудува мажите, но ќе се изненадите кога ќе дознаете кој дел…

Дали ја видовте кинеската копија на Vespa?Занимливости
Италијаните тужеа...

Дали ја видовте кинеската копија на Vespa?

Европскиот суд на правдата ја отфрли тужбата на италијанскиот гигант за мотори Piaggio против кинески производител што прави скутери што личат…

Читајте се повеќе

Документарецот за Бил Гејтс откри нова тајна за неговиот успех

Честопати се прашуваме што ги прави успешните луѓе различни од „другите“, што прават подобро и поинаку. Одговорот на ова прашање, се…

Ова немојте никогаш да го правите за време на сексот

Секс совети кои треба да ги избегнувате

Никогаш доста од секс совети, без разлика на тоа дали се однесуваат на заведувањето, предиграта или самиот секс чин. Но,…

Премиерот на Холандија одговори зошто оди со велосипед на работаЗанимливости
Здрави навики

Премиерот на Холандија одговори зошто оди со велосипед на работа

Не е чудо што холандскиот премиер Марк Руте ужива да патува во својата канцеларија таму. И неодамна тој го направи…

Решение на еден мит

Дали знаевте дека краткото еспресо има помалку кофeин од долгото?

Значи, еспресо е пијалок, кој се прави со употреба на апарат што врие врела вода и целиот процес трае околу…