Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителитеЗанимливости
Интересни факти

Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителите

Некогаш мораме да се запрашаме како дизајнерите го гледааат човечкото тело. Туристичките автобуси очигледно се направени за хобити, смарт телефоните…

Јасмин Пети е успешна манекенка и мажЗанимливости
Интересно

Јасмин Пети е успешна манекенка и маж

Јасмин Пети денес е успешен светски модел, а најчесто работи на модни едиторијали и каталози. Никој не ни знае дека…

Домот на Ескобар денес претставува луксузно сместувањеЗанимливости
Ние би сакалe да престојуваме тука..

Домот на Ескобар денес претставува луксузно сместување

Луксузно сместување исполнето со уметнички дела кое го промовираат многу светски агенции е некогашната недвижнина на озлогласениот колумбиски нарко бос…

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)Занимливости
Дефинитивно крадат погледи..

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)

Во скоро секоја земја во светот преовладува демократијата и изедначените права на мажите и жените, но сепак во политичкиот свет…

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?Занимливости
Интересен податок

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?

Милиони гледачи на крајот од деведесетите и почетокот на двеилјадитите стрпливо ја чекаа секоја нова епизода од серијата „Пријатели“. Моника,…

Вака изгледа човек кој живеел пред 500годиниЗанимливости

Вака изгледа човек кој живеел пред 500години

Истражувачите од Универзитетот „Џон Мурс“ во Ливерпул реконстуираа лице на маж од Даблин кој живеел пред околу 500 години. Researchers…

Најдобриот аеродром на светот – ChangiЗанимливости
Преубаво

Најдобриот аеродром на светот – Changi

Аеродромот Changi ја откри својата најнова атракција – Canopy park, кој ќе биде со големина од 11 олимписки базени и…

Ова е новиот Астон Мартин ДБ11 со мотор на АМГЗанимливости
Автомобил од соништата

Ова е новиот Астон Мартин ДБ11 со мотор на АМГ

Официјално Aston Martin објави дека новиот DB11 ќе може да се нарача и со V8 мотор. Моторот нуди 503 коњски…

10 фотографии кои само жените ќе ги разбератЗанимливости
Интересно

10 фотографии кои само жените ќе ги разберат

Мажите веруваат дека жените не знаат што навистина сакаат и дека ги комплициаат едноставните работи, но вистината е дека тие…

Пријателство помеѓу риба и човекЗанимливости

Пријателство помеѓу риба и човек

Рибата што припаѓа на видот „овча глава“, живеела во близина, па Аракава ја гледал речиси секогаш кога нуркал и ја…