Професии кои доведуваат до разводЗанимливости
Внимавајте...

Професии кои доведуваат до развод

Магазинот „Police and criminal psychology“ објави статија која е напишана од страна на неколку психолози. Во оваа статија психолозите ги…

Macallan 1926 – најскап пијалок досега продаден на аукцијаЗанимливости

Macallan 1926 – најскап пијалок досега продаден на аукција

Во рамки на аукциска продажба организирана од аукциската куќа „Christie’s“, шише шкотско виски од брендот „Macallan“ беше продадено за астрономска…

Македонија со континуиран раст во областа на е-трговијаЗанимливости

Македонија со континуиран раст во областа на е-трговија

За 26 отсто е порастот на електронската трговија во Македонија во првата половина од 2019 година, во споредба со истиот…

6те најИнстаграмирани локации во Македонија

Како што можевме да прочитаме предходната недела, Македонија дефинитивно станува една од најпосакуваните дестинации за посета во 2020та година. Затоа не се…

Една од клучните работи за добар секс!

Во моментот кога ќе забавите, таа сака лудо возење. Тогаш кога таа не сака ништо друго освен лесни, нежни бакнежи,…

Дали се гледа крајот на Инстаграм инфлуенсерите?

Ipsy е онлајн бренд за козметика, познат по пионерството во рекламирање на Инстаграм во светот. Моментално, овој бренд е повторно…

Дали е паметно да имате секс во базен?Занимливости

Дали е паметно да имате секс во базен?

Овојпат на тема секс во базен се изјаснија и девојките. И нивниот одговор е – Избегнете ваков експеримент 🙂 Сексот…

Стаклото ќе се заменува со картонски шишињаЗанимливости
Нов тренд кај пивата

Стаклото ќе се заменува со картонски шишиња

Целта на компанијата е да ги намали влијанијата врз животната средина со овие иновации и да претстави возбудлива нова опција…

Четири хороскопски знаци кои најмногу мастурбираат

Да не се разбереме погрешно – нема ништо лошо во мастурбирањето. Кога се работи за самозадоволувањето, секогаш кога вашето тело…

има многу фактори кои влијаат, но еден најмногу

Што ја убива желбата за секс кај мажите во денешно време?

Ако сте изложени на стрес и распнати на илјадници обврски секојдневно, обидувајќи се да го максимизирате секој ден, организмот оптоварен…