Се нашминка со помош на хранаЗанимливости
Неверојатен ефект

Се нашминка со помош на храна

Кинеската youtube влогерка успеа да се нашминка без да користи вистинска шминка. Таа ги користеше само боите кои ги добива…

6 фази на делење на креветот со партнеротЗанимливости
Интересно

6 фази на делење на креветот со партнерот

Делењето на постелата со партнерот не е секогаш најдобриот дел од спиењето, како на многу им се чини на прв…

Сите тие кутри мажи позади совршените Инстаграм фотографии…Занимливости
Имаме колега ваков

Сите тие кутри мажи позади совршените Инстаграм фотографии…

Ги нарекуваат “момчињата на Инстаграм”, или сите тие кутри мажи кои стојат (а понекогаш и висат) позади совршените Инстаграм фотографии…

Колку денес би чинела изградбата на најголемите светски чуда?Занимливости

Колку денес би чинела изградбата на најголемите светски чуда?

Компанијата Travis Perkins неодамна ги објави истражувањата со кои се обиде да процени колку би чинела денес изградбата на седумте…

Какви модели на костими за капење да одбереме според обликот на телото ?Занимливости
Kаков ќе изберете вие ?

Какви модели на костими за капење да одбереме според обликот на телото ?

И кога доаѓа омилениот дел од годинита, жените повторно имаат дилема.Како да изгледате најдобро во најпосакуваното летно парче на секоја…

Погледнете го луксузниот дом на Одри ХепбернЗанимливости
Преубав ентериер..

Погледнете го луксузниот дом на Одри Хепберн

За едно цело богатство, односно 14 милиони долари е објавен на продажба имотот на преубавата Одри Хепберн во Лос Анџелес.…

20 години живее на пуст островЗанимливости

20 години живее на пуст остров

Поранешниот мултимилионер својот луксузен имот заминал на пуст остров, кој е негова оаза веќе 20 години, пренесува Дејли Мејл. Дејвид…

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј ЗиЗанимливости
Смешно

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј Зи

Џими Кимел во вчерашната епизода ги покажа “првите фотографии” на блзинаците на Бијонсе и Џеј Зи.  Преку нашите извори успееавме…

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковцитеЗанимливости
Интересно

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковците

Водителот Џими Кимел во чест на денот на татковиците им постави на гледачите нов предизвик. Ќерките и синовите на своите…

Запознајте ги модерните Кен куклиЗанимливости
Баш модерни

Запознајте ги модерните Кен кукли

Произведувачот на кукли Mattel ги претстави новите модерни партнери на Барби. Новиот Кен пристига во три различни облици на тело,…