Италијански шеф откри како правилно се јаде пицаЗанимливости

Италијански шеф откри како правилно се јаде пица

Постои начин на јадење пица за кој италијанскиот шеф Стефано Цирен вели дека единствен вистински начин на консумирање. Вели дека…

Плишана фудбалска топка на Адидас во чест на првенството во Русија вредна 15.600 долариЗанимливости
што нема да им текне

Плишана фудбалска топка на Адидас во чест на првенството во Русија вредна 15.600 долари

Еуфоријата по повод Светското првенство во фудбал е секаде околу нас и не згаснува. Возбудата околу почетокот на маратонските натпревари…

Како да не изгледате дебело во костим за капење?Занимливости

Како да не изгледате дебело во костим за капење?

Пет минути пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит…

Пристигна првиот гејмплеј за популарната видео игра на Sony – “The Last of Us Part II”Занимливости
интересно!

Пристигна првиот гејмплеј за популарната видео игра на Sony – “The Last of Us Part II”

Sony го објави својот нов и прв трејлер за играта “The Last of Us Part II”, една од најочекуваните видео…

Мапа каде се јаде најубава храна во поранешна ЈугославијаЗанимливости
Тоа е тоа

Мапа каде се јаде најубава храна во поранешна Југославија

Љубителите на добрата храна тешко дека ќе останат гладни на Балканот. Поранешните југословенски држави имаат нешто да понудат и кога…

Колку кафе ни е доволно за будност и концентрација?Занимливости
Корисен совет

Колку кафе ни е доволно за будност и концентрација?

Кофеинот не секогаш го има ефектот на будност кај човекот, па така, понекогаш може да испиеме и неколку шолји една…

FIFA 19 во септември пристигнува со Лигата на шампионитеЗанимливости
народе навали

FIFA 19 во септември пристигнува со Лигата на шампионите

Популарната видео игра FIFA 19 го објави првиот трејлер и потврди дека и официјално пристигнува на 28-ми септември. Како што…

“Коктел од лубеница” рецепт по кој ќе го запамтите летото!Занимливости
ммм изгледа примамливо

“Коктел од лубеница” рецепт по кој ќе го запамтите летото!

Доколку сте во потрага на оригинален коктел, којшто ќе чини малку, а го има оној освежувачки летен вкус, тогаш ние…

Се продава луксузниот дом на Шакира во МајамиЗанимливости
ПРЕКРАСЕН Е!

Се продава луксузниот дом на Шакира во Мајами

Шакира ќе се збогува со својот дом во Мајами. 41-годишната пејачка го продава луксузниот имот за 11 милиони долари. Колумбиската…

Погледнете го новиот велосипед со футуристички систем за заштита од кражбаЗанимливости
ова е само за во Македонија

Погледнете го новиот велосипед со футуристички систем за заштита од кражба

VanMoof ги претстави новите електрични модели на велосипеди, S2 и X2, кои поседуваат идентични “супермоќи”. Како што може да се…