Овие жени нè научија дека среќата доаѓа кога ќе се прифатиме какови што смеЗанимливости
Не е се во совршеното

Овие жени нè научија дека среќата доаѓа кога ќе се прифатиме какови што сме

Животот под лупа на папараците и притисокот секогаш да изгледаш совршено може сериозно да ја нарушат самодовербата. Некои ѕвезди решиле…

5 совети за полесно будењеЗанимливости
Корисно

5 совети за полесно будење

Постои низа причини поради кои раното станување е корисно за секој од нас.  Наутро имаме повеќе концентрација, повеќе сме продуктивни,…

Постојат две доби во кога луѓето се најсреќниЗанимливости

Постојат две доби во кога луѓето се најсреќни

Од лондонскиот колеџ, „London School of Economics and Political Science“, решиле да направат истражување кое открива дека во животот постојат…

Блогерка обвинета за споделување лажни фотографииЗанимливости
На лагата и се кратки нозете

Блогерка обвинета за споделување лажни фотографии

Блогерката Амелија Лиана е обвинета дека споделува лажни фотографии од места кои не изгледаат така во реалноста. Ова го забележаа…

Запознајте ја двојничката на Кери БредшоуЗанимливости
Интересно

Запознајте ја двојничката на Кери Бредшоу

Кога Ден Клеј од Њујорк се преправи во познатата Кери Бредшоу од серијата Сексот и Градот, несвесно за неколку месеци…

Продолжи со насмевка да оди иако и испаднаа градите на модната пистаЗанимливости
Шокантно

Продолжи со насмевка да оди иако и испаднаа градите на модната писта

Манекенката Фабиану Замбрано доживеа непријатна ситуација на неодамнешниот избор за Мис Венецуела. Убавицата имаше проблем со костимот за капење кој…

Американската поп пејачка Анастасија го измами жирито на шведското талент шоуЗанимливости
Интересно..

Американската поп пејачка Анастасија го измами жирито на шведското талент шоу

Американската поп пејачка Анастасија во последните неколку недели престојува во Шведска каде што го снима својот нов албум. Таа направила…

Чоколадо кое помага за слабеењеЗанимливости
Одлично

Чоколадо кое помага за слабеење

Нема жена која не би и се израдувала на веста дека со јадењето чоколадо може да се слабее. Тоа сигурно…

Каква фризура ви прилега според обликот на лицетоЗанимливости
Корисно

Каква фризура ви прилега според обликот на лицето

Наместо да размислувате во кој салон да закажете потстрижување, внимателно погледнете го обликот на вашето лице во огледало и констатирајте…

Го искористила грчењето на сопругот за ремикс на DespacitoЗанимливости
Интересно

Го искористила грчењето на сопругот за ремикс на Despacito

Despacito лудилото никако да престане. Па така една жена четири години го снимала својот сопруг додека грчи и сега со…