Интересна замисла!

Патики отпорни на пиво?! Adidas докажа зошто е на врвот!

По повод одржувањето на Октоберфест, тим на компанијата за спортска опрема Адидас произведе патики отпорни на пиво специјално за познатиот…

Интересно

Нов трик за вадење на дамки од шминка

Колку пати ви се случило додека се спремате набрзина да ја исфлекате својата облека со пудра или руменило и поради…

Социјални мрежи

Марија Шерифовиќ се откажува од социјалните мрежи

Социјалните мрежи станаа дел од нашето секојдневие. Меѓутоа, иако им се овие платформи важни за развој на кариерата, јавните личности…

Да го воведеме во Македонија!

Етикета која ни покажува кога храната е расипана!

Храната и нејзината расипливост се доста деликатни теми и не секогаш можеме лесно да процениме дали некој продукт кој го…

Бизарно

Запознајте ја жената која се нема насмеано 40 години

Тес Кристиан е 50 годишна жена која изминативе 40 години ги поминала без насмевка на лицето, намерно. Таа вели дека…

Лошо

Мапа на земји во кои е дозволен инцестот

Картата објавена на Indy100 покажува во кои земји се забранува инцестот, во кој е легален и под кои услови. Мапата…