Не се само Шкотска и Каталонија

Сите земји кои сакаат независнот

Активистите за независност во Шкотска повикуваат на посериозни и масивни повици за одржување на втор референдум за одвојување од Обединетото…

Како пресликани

Познати мајки и ќерки кои личат како сестри

Како мајка во раните дваесетти години има свои предности. Покрај генерациската блискост, може да се мисли дека сте постара сестра…

Убавец

Ова е најзгодниот стоматолог на свет

Дали и вие се плашите од одење на забар? Можеби сепак ќе посакате да одите. Бразилецот Каду Гиацомини веќе стекна…

Фризура на која не и поминува модата

Потребна ви е само една минута и вешти прсти. На прв поглед, круната од плетенки изгледа многу комплицирано. Сепак, Сазан…

Се е можно

Дали Леонадро Да Винчи ја нацртал Мона Лиза гола?

Цртежот кој ја прикажува гола Мона Лиза и кој веќе 150 години се наоѓа во музеј во близина на Париз, веројатно е…

Убавините да се имате помала сестра

Помалите сестри се најдобрите пријателки, вашето искрено рамо за плачење и партнери во се. Има многу причини зошто е убаво…

Одлична идеа

Еве како може да го поминете времето помеѓу два лета

ВИП патниците од бизнис-класата сега ќе имаат можност да го “убијат” времето на аеродромот Пунта Кана во Доминиканската Република со…

Нова атракција

„Дружење“ со крокодили

Пливање со ајкули веќе е демоде. Зависниците од адреналин сега имаат можност да се соочат со гигантскиот крокодил од кој…

И се допаднало

Џулија Робертс по втор пат во Белград

Џулија Робертс вчера повторно била забележана во Белград, во истиот ресторан во кој била и при нејзината прва посета на…

Нов стил

Милош Биковиќ со нов имиџ за новиот ангажман

Српскиот актер Милош Биковиќ и понатака работи вредно за рускиот пазар. Моментално снима историска серија, поради која мораше да направи…