Нов моден тренд

Шминката во оваа боја е хит на есента

Розевата боја можеби не е на сите омилена, но кога е во прашање шминката во Rose Gold нијанси, веруваме дека…

Интересно

Запознајте го 3 годишниот географски феномен

Познавањето на државите низ целиот свет и нивните знамиња се подразбира како општо знаење кое би требало секој од нас…

Уште денеска ќе пробаме!

Совети за совршени тестенини од Dave’s Kitchen

Пастата е едно од најчесто готвеното најпосакуваното јадење во секоја земја, но не секој е умешен да подготви добра тестенина, па…

Екстра

Дали сте знаеле дека овие познати личности се посвоени?

Ви откриваме кој познати личности биле посвоени, а веруваме за многу од нив не сте знаеле.   1. Jenna Ushkowitz 2. Jamie…

Вистински сопруг

Овој маж ги расплака сите гости на свадбата

Свадбите се секогаш убави, но често во текот на свеченоста знаат да се случат и неочекувани работи. Кога матичарот го…

Ред си е ред..

Бизарни правила во Дизниленд!

И најбајковидното место на светот има свои правила кои управата бара да бидат почитувани, а и логично за место какво што…

Зграда која не смееше да се посети 500 години

Венеција секојдневно ја посетуваат над 60.000 туристи, па се чини дека нема ништо ново што може да се открие. Сепак,…

Погледнете во напуштениот забавен парк во Јапонија

Тематскиот парк Димленд во Нара, Јапонија, беше изграден на моделот на Дизниленд. Дримленд беше отворен во 1961 година, и беше…

Интересно

Брзо и лесно направете романтична круна плетенка

На прв поглед круна од плетеннки изгледа како нешто многу комплицирано за правење. Сепак, Сузан Хендрикс докажува дека оваа фризура…

Интересни факти

Дали спиењето во чорапи е добра или лоша идеја?

Додека многу луѓе обожаваат да спијат во чорапи, за други тоа претставува нешто незамисливо. Експертите тврдат дека постои добра причина…