Инстаграм профил кој е посветен на дивите мачкиЗанимливости

Инстаграм профил кој е посветен на дивите мачки

Профилот на Instagram кој секојдневно објавува фотографии и снимки на диви мачки, како и други животни, ги освои срцата на…

Викенд со коктели – зошто да не?Занимливости
Викенд е!

Викенд со коктели – зошто да не?

Добра атмосфера, одлична музика, простор кој оплеменува, опуштено друштво и вкусен, необичен коктел кој дополнително ќе го поттикне вашето добро…

Летал 26км со хелиумски балониЗанимливости

Летал 26км со хелиумски балони

Еден британски авантурист летал над Јужна Африка на стол за палуба, за кој биле прицврстени стотици хелиумски балони. Том Морган…

Што се има Роман Абрамович?Занимливости
Алал да му е!

Што се има Роман Абрамович?

Роман го прослави својот 51 роденден и е еден од најбогатите луѓе во Русија и светот, односно тој е милјардер…

Најскапата уметница во светот живее во психијатриска болницаЗанимливости
Сепак е најдобра

Најскапата уметница во светот живее во психијатриска болница

Иако е затворена во психијатриска болница поради болест, јапонката Јајои Кусаме работи секојдневно од 9 до 16 часот. Јапонскиот уметник…

Откако ќе ја испиете водата, може да го изедете и шишетоЗанимливости

Откако ќе ја испиете водата, може да го изедете и шишето

Пластиката може да нè поврзе со различни работи, а еден од нив е сигурно ѓубре. Современите технологии и новите материјали,…

Во Норвешка ќе се отвори првиот подводен ресторан во ЕвропаЗанимливости
Предобро

Во Норвешка ќе се отвори првиот подводен ресторан во Европа

Европа наскоро ќе го добие својот прв подводен ресторан,на најјужниот дел на Норвешка, на длабочина од пет метри. Бетонските конструкции…

245 луѓе скокнаа од мост за ГинисЗанимливости

245 луѓе скокнаа од мост за Гинис

Од мостот во бразилскиот град Хортоландија, 245 луѓе скокнале на јажиња истовремено. Сите учесници носеа заштитна опрема и никој не…

9 фантастични фризури со обични шнолиЗанимливости
Интересно

9 фантастични фризури со обични шноли

Од сите модни дотатоци за коса, обичните шноли се на глас како најпрактични, но и најнепривлечни. Тие се и единствената…

Ваков тип на женско тело ги прилекуваат мажитеЗанимливости

Ваков тип на женско тело ги прилекуваат мажите

Во последно време, изгледа дека женските облини се повеќе стануваат идеја за совршен изглед. Но, дали оваа форма на тело…