Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во ЊујоркЗанимливости
БРАВО!

Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк

Михаил Корубин ја одржа својата прва самостојна изложба во Њујорк. За овој голем настан, македонскиот уметник ја доби поддршката од…

Пет земји имаат најголеми резерви на злато во светотЗанимливости
затоа се толку богати

Пет земји имаат најголеми резерви на злато во светот

Количината на злато која богатите земји ширум светот ја “таложеа” во текот на 2018 година го достигна второто највисоко годишно…

Ова е најопасниот настап изведен на сценаЗанимливости

Ова е најопасниот настап изведен на сцена

Во првата епизода на новата сезона се претставија како The Vardanyan Brothers, браќа од Ерменија кои покажале извонредни акробатски вештини.…

Објавен конкурс за стипендии на академијата за дизајнЗанимливости
пријавете се!

Објавен конкурс за стипендии на академијата за дизајн

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и…

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб дизајнЗанимливости
аплицирајте

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб дизајн

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и…

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градовиЗанимливости
топ!

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градови

Расте бројот на директни авиолинии кои го поврзуваат Скопје со европски градови и метрополи кој во моментов изнесува 39 .…

Комитетот во ЕП изгласа поместувањето на часовникот да се укине во 2021 годинаЗанимливости
време беше

Комитетот во ЕП изгласа поместувањето на часовникот да се укине во 2021 година

Комитетот за транспорт во Европскиот парламент изгласа во 2021 година да се укине поместувањето на часовникот два пати во годината,…

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојатаЗанимливости
многу добро

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата

Сексот е пријатна и прекрасна активност која им помага на луѓето да ја зајакнат својата врска и нема ништо погрешно…

The Pod, паметниот душек кој се прилагодува на температурата на телото и може да служи како будилникЗанимливости
неверојатно добар

The Pod, паметниот душек кој се прилагодува на температурата на телото и може да служи како будилник

Паметниот душек The Pod е нов производ на компанијатa Eight Sleep кој има можност за автоматско прилагодување на температурата во…

Кои реченици редовно ги изговараат сите среќни парови?!Занимливости
дали вие ги практикувате?

Кои реченици редовно ги изговараат сите среќни парови?!

Во врските е подеднакво важно љубовта да ја покажете на дело, но не треба да се занемари ниту моќта на…