Кога карантинот ќе „удри“ во глава – Спајдермен трча низ СкопјеЗанимливости

Кога карантинот ќе „удри“ во глава – Спајдермен трча низ Скопје

Изгледа и Спајдермен го „фатија бубачките“ додека седел дома, па излегол да се истрча низ улиците на Скопје… Додека некои…

Awakening Consciousness од Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска со нова корицаЗанимливости

Awakening Consciousness од Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска со нова корица

Книгата на Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска Awakening Consciousness која има за целд а го освојува светскиот пазар, доби супер креативно…

Грижата за здравјето на посетителите е над се за Рамстор МолЗанимливости

Грижата за здравјето на посетителите е над се за Рамстор Мол

Во пресрет на глобалната пандемија и ширњето на коронавирусот КОВИД – 19, Рамстор Мол направи голема дезинфекција на целиот шопинг…

Куманово домаќин на втората работилница на Синдикатот на УПОЗ за спречување корупцијаЗанимливости

Куманово домаќин на втората работилница на Синдикатот на УПОЗ за спречување корупција

Во рамки на проектот „Подигни ја својата свест, пријави корупција, биди одговорен”, поддржан од Агенцијата на САД за меѓународен развој…

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ достапна во 4 европски земјиЗанимливости

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ достапна во 4 европски земји

Англиската верзија на една од најпродаваните книги кај нас за минатата година „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован…

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето изданиеЗанимливости

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето издание

Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, го доби своето трето издание. Книгата која претставува водич за…

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во СкопјеЗанимливости

Се оформи елка од над 4.000 луѓе во Скопје

Над 4.000 граѓани вчера се собраа на плоштадот „Македонија“ во Скопје за да се обидат да срушат рекорд и да…

Позната е најбараната личност на Гугл во 2019 годинаЗанимливости

Позната е најбараната личност на Гугл во 2019 година

Младата пејачка Били Ајлиш е најбараната личност на Гугл во 2019 година поради нејзиниот стил. Позната по нејзината буги облека,…

Рамстор Мол – вистинска празнична магија за вас и вашите најмилиЗанимливости
Многу забава, попусти и хуманитарна акција за поубави новогодишни празници

Рамстор Мол – вистинска празнична магија за вас и вашите најмили

Оваа година Рамстор Мол е омилено место за сите посетители. Во прекрасен новогодишен амбиент кој навистина остава без здив, Рамстор…

Прошетка низ новиот модерен дом на NikeЗанимливости

Прошетка низ новиот модерен дом на Nike

Новиот модерен дом во New York на Nike изгледа неверојатно