Пронајден е украдениот дијамант вреден 17 милиони евра во Дубаи!Занимливости
браво на ажурноста

Пронајден е украдениот дијамант вреден 17 милиони евра во Дубаи!

Полицијата во Дубаи соопштила дека пронашла редок модар дијамант вреден 17 милиони евра кој бил украден и потоа пренесен во…

Одиме во Амстердам заедно со Heineken!Занимливости
одлична можност за сите фанови на Heineken!

Одиме во Амстердам заедно со Heineken!

Денес,понеделник, на 23 јули започнува наградната игра на Heineken под име „Отвори го светот на музиката со Heineken”. Како што…

„Фејсбук“ опции кои веројатно не сте ги знаелеЗанимливости
ете нешто ново

„Фејсбук“ опции кои веројатно не сте ги знаеле

„Фејсбук“ постои веќе долго време. Низ годините оваа социјална мрежа промени многу свои функции, така што голем дел од корисниците…

Градови во кој се прави најубава пицаЗанимливости

Градови во кој се прави најубава пица

Иако Италија е домот на пицата, интересно е дека денес само во два града во Италија се прави најубавата пица…

Кафето може да ви го продолжи живототЗанимливости

Кафето може да ви го продолжи животот

Новите истражувања нудат дополнителни причини зошто треба да се пие кафе, која според истите,може да ги зголеми шансите за долг…

Луксузно уживање на Риц Карлтон јахтатаЗанимливости
како од соништата

Луксузно уживање на Риц Карлтон јахтата

Првата луксузна јахта направена по мерка која е дел од беспрекорната флота ќе го има своето прво патување до 2020…

Ова е најдобрата фотографија од Светското првенствоЗанимливости

Ова е најдобрата фотографија од Светското првенство

Фудбалскиот сојуз на Сенегал, на својот Инстаграм профил сподели фотографија од мечот со Полска, која во голем број е споделена…

Италијански шеф откри како правилно се јаде пицаЗанимливости

Италијански шеф откри како правилно се јаде пица

Постои начин на јадење пица за кој италијанскиот шеф Стефано Цирен вели дека единствен вистински начин на консумирање. Вели дека…

Плишана фудбалска топка на Адидас во чест на првенството во Русија вредна 15.600 долариЗанимливости
што нема да им текне

Плишана фудбалска топка на Адидас во чест на првенството во Русија вредна 15.600 долари

Еуфоријата по повод Светското првенство во фудбал е секаде околу нас и не згаснува. Возбудата околу почетокот на маратонските натпревари…

Како да не изгледате дебело во костим за капење?Занимливости

Како да не изгледате дебело во костим за капење?

Пет минути пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит…