10 најбарани тури во светот#Убав живот
Прекрасни места

10 најбарани тури во светот

Познатиот сајт за патувања TripAdvisor ја објави листата на најпосакуваните тури и атракции во светот. Интересно е што римските знаменитости…

Легендарниот “мини облакодер”#Убав живот

Легендарниот “мини облакодер”

Оваа приказна датира речиси половина век, и станува збор за светски познатиот архитект Ричард Мејер и неговиот дизајн за белиот…

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата#Убав живот

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата

Зградата на “Tiffany&Co” е во срцето на сите Њујоркчани и е вистински синоним за елеганцијата на овој град. Зградата е…

Најоткачениот хотел на светот

Еден белгиски ентузијаст го направи еден од најчудните и најубавите хотели, каде што може да ја поминете ноќта во внатрешноста…

Уште еден чудесен хотел во Дубаи#Убав живот

Уште еден чудесен хотел во Дубаи

Хотелот “Meydan” има се што ви е потребно за луксузен престој во Дубаи. 227-те соби со поглед на тркачките патеки…

Славниот апартман во “Plaza Hotel” даден на продажба!#Убав живот

Славниот апартман во “Plaza Hotel” даден на продажба!

Малку апартмани можат да се пофалат со популарноста што ја има славниот “Astor Suite” апартман во “Plaza Hotel”, во Њујорк.…

Историска зграда во Берлин претворена во модерен дом#Убав живот

Историска зграда во Берлин претворена во модерен дом

Една од најстарите историски згради во Берлин, беше претворена во оригинален дом за семејство со три деца од страна на…

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек#Убав живот

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек

Опкружена со шума, вода и бескрајниот мир во Вал-дес-Монтс, во Квебек Канада, оваа викендичка која ѕирка од работ на карпите…

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје#Убав живот

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје

Кога помислувате на модерниот индустриски дизајн, сигурно не замислувате употреба на црниот метал во толкава мера. Токму тоа е она…

Италијански апартман со несекојдневен дизајн

Архитектите од студиото “AIM Studio” биле соочени со креативниот предизвик за уредување на апартман во поранешна канцелариска зграда во Милано,…