Хотелот во Шпанија кој нуди 24 часовна забава (фото)#Убав живот

Хотелот во Шпанија кој нуди 24 часовна забава (фото)

Хотелот Majorka во Магалуф веќе пет години е место каде што се собираат младите Британци кои се желни за летна…

Порто Монтенегро е новото Сен Тропе (фото)#Убав живот

Порто Монтенегро е новото Сен Тропе (фото)

Порто Монтенегро е како сè во едно – уникатен спој на Монте Карло, Сен Тропе и Порто Банус во едно.…

Причини поради кои мора да го посетите Алгавре#Убав живот

Причини поради кои мора да го посетите Алгавре

Алгарве е најјужниот регион на Португалија, а воедно и една од најпопуларните летни туристички дестинации. Се протега преку 150 километри,…

Долината на пеперутките во Турција (фото)#Убав живот

Долината на пеперутките во Турција (фото)

Сместена на славниот Ликијски пат, Долината на пеперутките се протега на 86.000 квадратни метри, а до неа е можно да…

Островот Борнео е вистински рај на Земјата#Убав живот

Островот Борнео е вистински рај на Земјата

Ако сакате да разбудите авантуристот во себе, островот Борнео е токму местото за вас. Истиот е поделен меѓу Индонезија, Брунеи…

Најдобриот хотел во Мајами!#Убав живот

Најдобриот хотел во Мајами!

Сместен на познатата Колинс авенија во Мајами, на саматa плажа, „1 Hotel South Beach“ е совршена почетна точка за истражување…

Nikki Beach Resort на Тајланд#Убав живот

Nikki Beach Resort на Тајланд

„Nikki Beach Resort“ е многу интересно и луксузно одморалиште на Тајланд. Тоа е место каде ќе ги пронајдете глобалните кулинарски…

Храмот Танах Лот на Бали#Убав живот

Храмот Танах Лот на Бали

Танах Лот е една од најпознатите туристички атракции на Бали, и е еден од седумте храмови кои стотици години имаа…

Варадеро на Куба е рај на земјата#Убав живот

Варадеро на Куба е рај на земјата

Варадеро – најексклузивното и најпознато летувалиште во земјата во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150…

Водно гнездо за уживање#Убав живот

Водно гнездо за уживање

Плутачката куќа наречена “Water Nest 100” нуди доволно место за четири личности, енергијата во целост ја добива од сонцето, а…