Ултра луксузен дом во Мумбаи#Убав живот
ПРЕКРАСЕН Е

Ултра луксузен дом во Мумбаи

Ултра удобна. Ултра модерна. Луксузна. Така ја опишува оваа модерна резиденција студиото на архитекти кои работеле на неа… Таа е…

За врвно уживање на Куба#Убав живот
Топ ресорт

За врвно уживање на Куба

Royal Service at Paradisus Varadero Resort & Spa e името на ова место кое ви кажува се што треба да…

Вилата Bellalаgo која нуди неверојатен луксуз#Убав живот
УБАВ ДОМ...

Вилата Bellalаgo која нуди неверојатен луксуз

Изградена во 2006 година, „Bellalаgo“ е неверојатна вила, на брегот на езерото Вашингтон и сега е за прв пат ставена…

Фантастична вила на Азурна#Убав живот
Покрај Медитеранот

Фантастична вила на Азурна

Оваа неверојатна вила покрај азурниот брег, поточно во St. Jean Cap Ferrat се наоѓа на 100 метри над морското ниво.…

Спектакуларна викендица која ќе ве остави без здив#Убав живот

Спектакуларна викендица која ќе ве остави без здив

Оваа викендица која е стара 44 години, сместена е на карпеста површина со директен поглед кон океанот, а околината е…

На овој рај се стига само со брод#Убав живот
А вреди и тоа како

На овој рај се стига само со брод

Кога некој го замислува рајот, на памет прво ви доаѓаат белите песоци и кристално бистрата вода. Повеќето дестинации за одмор…

Бело поткровје со ретро шарм#Убав живот
Чисто и романтично

Бело поткровје со ретро шарм

Неодоливо бело и романтично, со ретро шарм, топол амбиент и лежерна скандинавска нота – вака во неколку зборови може да…

Дубаи создава населба со пловечки куќи#Убав живот
ШТО ЛИ УШТЕ НЕМА ДА НАПРАВАТ

Дубаи создава населба со пловечки куќи

Како и многу други крајбрежни региони, Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) се високо чувствителни на порастот на нивото на морето. Според…

Фантастичен стан во Париз#Убав живот
На поткровје

Фантастичен стан во Париз

Доколку сте љубители на естетиката и францускиот дизајн, тогаш подгответе се за воодушевувачки стан сместен во поткровје кој се наоѓа…

Ремек дело во Калифорнија#Убав живот
Вила од соништата

Ремек дело во Калифорнија

Со неверојатен поглед на Лос Анџелес, Каталина и брегот на Калифорнија, овој приватен имот може да биде ваш за само…