Оаза покрај мртвото море#Убав живот
Во Јордан

Оаза покрај мртвото море

Сместена во опкружување кое изгледа како да е надвор од овој свет, во близина на јорданската страна на Мртвото море,…

Совршеното ергенско катче#Убав живот
Модерен дизајн

Совршеното ергенско катче

Софистицираниот, класичен и типично машки апартман лоциран во Берлин, Германија е навистина совршено ергенско катче. Овој стан изгледа како совршено…

Импозантна вила во Лос Анџелес со ексклузивен поглед на градот#Убав живот
Sunset strip residence

Импозантна вила во Лос Анџелес со ексклузивен поглед на градот

“Sunset Strip Residence”, од дизајнерското студио “Mcclean Design Architects” е импозантна резиденција која ја сочинуваат три дела: луксузна вила, стаклена…

Работна маса од соништата#Убав живот
Врвен дизајн

Работна маса од соништата

Grovemade Desk Collection е линија на стилизирани дрвени аксесоари за работни маси дизајнирани од Џо Менсфилд и Кен Томита од…

Париски шарм со зелени детали#Убав живот
Еднособен стан

Париски шарм со зелени детали

Oваа шармантна оаза во Париз уште еднаш докажува дека вистинската боја за мали станови е белата. Еднособниот стан од 33…

Фантастична вила од Perkins+Will#Убав живот
Одличен дизајн

Фантастична вила од Perkins+Will

Светски познатото дизајнерско студио Perkins+Will ја дизајнираше неверојатната луксузна вила Caruth Boulevard… Оваа неверојатна семејна вила се наоѓа во Далас,…

Луксузно одморалиште во срцето на Атланскиот Океан#Убав живот
УБАВИНИ!

Луксузно одморалиште во срцето на Атланскиот Океан

Спектакуларниот White Exclusive Suites & Villas не само што нуди се што е потребно за убав одмор, туку и многу…

Современ дуплекс во Њујорк#Убав живот
Едноставен дизајн

Современ дуплекс во Њујорк

Архитектонско студио од Њујорк комплетно го редизајнираше и реновираше овој дуплекс од 230м лоциран во познатата населба West Village. Овој…

Рајот наречен „Paradisus Resort“#Убав живот
Егзотика

Рајот наречен „Paradisus Resort“

Во луксузните одморалишта „Paradisus Resort“, гостите можат да доживеат едно комплетно ново искуство на неизмерен луксуз и безгрижно уживање покрај…

Луксузната Casa Gomez#Убав живот
Во Мексико

Луксузната Casa Gomez

Футуристичкиот дизајн на вилата „Casa Gomez“ ја комбинира љубовта кон современите облици со комфорот на разнобојниот ентериер и отворениот простор.…