Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!#Убав живот

Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!

Со гордост Ви го претставуваме отворањето на нашиот нов дијализен центар во Куманово на 28 февруари. Откако ДИАВЕРУМ ги презема,…

Кои нови брендови дојдоа во Скопје Сити Мол во изминатата 2019 година?#Убав живот

Кои нови брендови дојдоа во Скопје Сити Мол во изминатата 2019 година?

Првиот современ трговски центар во Македонија – Скопје Сити Мол преку својот единствен концепт ги обединува шопингот, забавата и дружењето.…

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи#Убав живот
Идеално модерно

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи

Традиционалната зграда во Монтреал, Канада, неодамна била претворена од пожарникарска станица во стамбена зграда. Архитектот Манон Белангер го прифатил предизвикот…

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт#Убав живот

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф…

Идеални локации за летување во септември#Убав живот

Идеални локации за летување во септември

Некои кажуваат дека најубавиот дел од летото е кога ќе поминат јулските и августските гужви, температурите паѓаат за 5 до…

Луксузна резиденција во Мексико#Убав живот

Луксузна резиденција во Мексико

Оваа прекрасна куќа во обликот Y, се наоѓа во малото гратче во Мексико, Сан Луис Потоси… Внатрешноста нуди прекрасен амбиент…

Хотели за најскапо летување…#Убав живот
Рајот има цена!

Хотели за најскапо летување…

Двата најскапи хотели во светот се наоѓаат на Сејшелите, островската држава која се наоѓа во Индискиот океан, пишува списанието Травел.…

Куќа на брегот на Сен Тропе#Убав живот
Совршен дизајн

Куќа на брегот на Сен Тропе

Архитектот Венсан Кост, кој можеби благодарение на тоа што исклучително добро го познава овој терен затоа што е роден во…

Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд#Убав живот
ВРЕДИ ЗА СИТЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА

Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд

Карл Лагерфелд го објави за продажба својот дом во Хамбург, Германија. Луксузната вила на врвниот дизајнер, кој стои на чело…

Кога гаражата ќе се претвори во префинет стан#Убав живот
Одличен искористен простор

Кога гаражата ќе се претвори во префинет стан

Италијанската архитектка Тереза Сапе изведе одличен потфат и од запуштената гаража во францускиот град Бордо, создаде префинет простор за живеење.…