Нова тренд боја која ќе доминира во ентериерите годинава#Убав живот

Нова тренд боја која ќе доминира во ентериерите годинава

“Millennial Pink” полека заминува во минатото – пристигна времето на доминација на нијансата “Black Flame”. “Black Flame” или “Black Indigo”…

Совршеното ергенско катче#Убав живот
Модерен дизајн

Совршеното ергенско катче

Софистицираниот, класичен и типично машки апартман лоциран во Берлин, Германија е навистина совршено ергенско катче. Овој стан изгледа како совршено…

Работна маса од соништата#Убав живот
Врвен дизајн

Работна маса од соништата

Grovemade Desk Collection е линија на стилизирани дрвени аксесоари за работни маси дизајнирани од Џо Менсфилд и Кен Томита од…

Шефшауен,синиот град во Мароко#Убав живот

Шефшауен,синиот град во Мароко

Мароко е нешто што се планира подолго време, а уште повеќе се помни откако ќе се вратите. Едно од местата…

Живописно катче во Стокхолм#Убав живот
Скандинавски дизајн

Живописно катче во Стокхолм

Основата за дизајнирање на овој модерен апартман зачинет со класични детали, бил живописниот имот од 17-от век, во стокхолмскиот “Стар…

Вдовицата на Стив Џобс ги отворила вратите на новиот дом#Убав живот

Вдовицата на Стив Џобс ги отворила вратите на новиот дом

Лорен Пауел Џобс, вдовицата на Стив Џобс, купила вила во Сан Франциско во износ од 16,5 милиони долари. Овој луксузен…

Луксузна оаза во Белизе#Убав живот
Едноставно прекрасно

Луксузна оаза во Белизе

Мирен станбен комплекс создаден за сите оние кои што трагаат по своето место во рајот наречен Белизе. Вака најкратко би…

Дали би живееле во ваква куќа?#Убав живот
Рај на земјата

Дали би живееле во ваква куќа?

Овие екстравагантни имоти ширум Шпанија пропаѓаат. Нивните сопственици одлучија да ги продадат, а цените им се од 1,4 до 17,8…

Во Картагена,Колумбија се наоѓа вистинска волшебна оаза#Убав живот
УБАВИНИ

Во Картагена,Колумбија се наоѓа вистинска волшебна оаза

Фантастичниот хотел „Tcherassi+SPA“ е лоциран во срцето на стариот град Картагена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој…

Реновиран апартман во Стокхолм#Убав живот
Скандинавски дизајн

Реновиран апартман во Стокхолм

Ново реновираниот апартман е лоциран во Стокхолм, Шведска. Палетата на бои е најмногу базирана на контрасти, со користење на бела…