Baha Mar – Луксуз на Карибите#Убав живот

Baha Mar – Луксуз на Карибите

Baha Mar е ултра луксузен ресорт на Карибите, кој е вреден 3,5 милијарди долари. Неговите најдобри елементи се чистите, бели…

Совршен имот во Сотогранде#Убав живот

Совршен имот во Сотогранде

Жителите на Сотогранде се богати и познати, политичари, актери, па дури и членови на кралското семејство. Овој исклучителен имот кој…

Новата луксузна јахта Arctic Sun#Убав живот

Новата луксузна јахта Arctic Sun

Шведскиот дизајнер Денис Ингемансон ја претстави величествената суперјахта со должина од 90 метри, која е наречена Arctic Sun. Таа е…

Планинска куќа со шарм#Убав живот

Планинска куќа со шарм

Архитектот Пабло Серано Елорди соработуваше со дизајнерката Бланка Елордиво во развојот на оваа шармантна планинска куќа во Барселона. Постојниот габарит…

Мало студио со неверојатна енергија#Убав живот

Мало студио со неверојатна енергија

Овој мал простор порано бил продавница за велосипеди, за сега да биде пренаменет во фантастично студио кое изобилува со уметност,…

Совршена вила во Малибу (фото)#Убав живот

Совршена вила во Малибу (фото)

Оваа куќа на плажа наречена Paradise Cove е еден од најпопуларните имоти во Малибу… Овој имот со двојни огради и…

Беспрекорна викендица во Колорадо#Убав живот

Беспрекорна викендица во Колорадо

Оваа беспрекорна викендица во Колорадо штотуку се најде на пазарoт за недвижнини и тоа по цена од 9 милиони долари.…

Ѕирнете во Bulgari Resort на Бали#Убав живот

Ѕирнете во Bulgari Resort на Бали

Лоциран близу Улувату, на полуостровот на најјужната точка на островот Бали, Bulgari Resort е вистински рај на земјата. Сместен меѓу…

Живот меѓу стаклени ѕидови#Убав живот

Живот меѓу стаклени ѕидови

Дали тајната на решавање од стресот, подобрување на здравјето и уживање се крие во ѕидовите на нашите домови? Една компанија…

Луксуз спакуван во 34 квадрати#Убав живот

Луксуз спакуван во 34 квадрати

Со одлична разработка на функцијата на просторот и храбро користење на различни материјали, креиран е овој атрактивен ентериер. Архитектот Макс…