Не е ни почнат со градење, а веќе е резервиран повеќе од пола

Реномираниот романски хотел за мраз, единствениот од ваков вид во Југоисточна Европа, е резервиран дури 60 отсто, иако нејзината изградба…

Се има - се може

Ова е нов туристички тренд

Немате ли доволно пари за изнајмување приватен авион? Една компанија од Русија лесно ќе го реши проблемот. Private Jet Studio…

Ова е најскапиот апартман во светот

Иако се смета дека центрите со најскапи сместувања се Лас Вегас и Дубаи, сепак најскапиот хотелски простор се наоѓа во…

Дваесет мали туристички градови во светот

Повеќе од 300.000 читатели на престижниот американски магазин за животен стил Condé Nast, посветени на патување, избраа топ 20 мали…

Мора да се посети!

Новиот Амигос 2.0. во ново руво и со збогатено мени

Во четвртокот, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар – АМИГОС 2.0. Едно…

Вреди да се посети

Ова се 10 најдобри музеи во светот

Музејот на Митрополитот во Њујорк беше прогласен, трета година по ред, за најдобриот музеј во светот, пишува Daily Mail. Основан…

Совршени

Најживописните улици на Земјата

Додека во некои градови постојат обични и тмурни градби, некои области се збогатени со фасади во боите на виножитото што…