Поткровје во Берлин кое е вистинско ремек-дело#Убав живот
Индустриски дизајн

Поткровје во Берлин кое е вистинско ремек-дело

Поткровјата сами по себе имаат одреден шарм, а ова елегантно поткровје со изразено влијание на индустрискиот дизајн е особено воодушевувачко.…

Малдиви добива нова атракција#Убав живот
Подводен хотел

Малдиви добива нова атракција

Пловечки бунгалови минатата година беа најчестиот избор на туристи кога Малдивите беа во прашање. Сепак, ова туристичко место добива нова…

Прекрасен дом за сите вљубеници во книгите!#Убав живот
Одличен дизајн

Прекрасен дом за сите вљубеници во книгите!

Овој дом на три нивоа со право го носи името “Bookshelf House”, а неодамна е редизајниран од страна на “Andrea…

Шарено и модерно поткровје во Лондон#Убав живот
Индустриски дизајн

Шарено и модерно поткровје во Лондон

Сместено во стара фабрика во Лондон, ова шарено и весело поткровје е дизајнерско дело на “Cloud Studios”. Секој агол на…

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм#Убав живот
Светол и симпатичен

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм

Дуплекс апартманите некако станаа наш фаворит кога станува збор за дизајнот, особено кога се работи за светли и отворени простори.…

Романтичен апартман во француски стил во престолнината на џезот#Убав живот
Едноставно прекрасно

Романтичен апартман во француски стил во престолнината на џезот

Овој апартман, сместен во престолнината на џез музиката Њу Орлеанс, е дизајниран од страна на Лиен Ухалт. Во него се…

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот#Убав живот
Совршенство од дизајн

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот

Иако сме навикнати да гледаме многу луксузни недвижнини каде живеат славните и богатите ширум светот, сепак оваа вила на “Ezequiel…

Италијански апартман со несекојдневен дизајн#Убав живот
Прекрасно катче

Италијански апартман со несекојдневен дизајн

Архитектите од студиото “AIM Studio” биле соочени со креативниот предизвик за уредување на апартман во поранешна канцелариска зграда во Милано,…

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје#Убав живот
Не ве остава рамнодушни

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје

Кога помислувате на модерниот индустриски дизајн, сигурно не замислувате употреба на црниот метал во толкава мера. Токму тоа е она…

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек#Убав живот
Викендичка од соништата

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек

Опкружена со шума, вода и бескрајниот мир во Вал-дес-Монтс, во Квебек Канада, оваа викендичка која ѕирка од работ на карпите…