Масимилијано Алегри ќе се посвети на селекторската работа!Спорт
зарем ќе ги напушти?

Масимилијано Алегри ќе се посвети на селекторската работа!

Италијанските медиуми веќе подолго време шпекулираат дека Масимилијано Алегри би можел да го напушти Јувентус и да се пресели во…

Радоњиќ ќе ги предводи кошаркарите на Баерн МинхенСпорт
Вести

Радоњиќ ќе ги предводи кошаркарите на Баерн Минхен

Дејан Радоњиќ до крајот на сезоната од клупата ќе ги предводи кошаркарите на Баерн Минхен, објави клубот на социјалните мрежи.…

Виланова Вајлдкетс го освои шампионскиот трофејСпорт
Браво

Виланова Вајлдкетс го освои шампионскиот трофеј

Виланова Вајлдкетс направија пријатно изненадување во финалето на НЦАА првенството со победата против Мичиген и освојувањето на шампионскиот трофеј. Финалето…

Пардју повторно остана без работаСпорт
жал ни е..

Пардју повторно остана без работа

Алан Пардју го разочара раководството на клубот бидејќи не успеа да го подигне нивнот на игра во ВБА како што…

Бонучи ја советува управата на Милан!Спорт
секогаш незадоволен

Бонучи ја советува управата на Милан!

Најголемото засилување на Милан за оваа сезона, Леонардо Бонучи даде искрен совет до управата на „Росоњерите“. Фудбалерите на Милан се…

Умтити искрено: За мене има интерес и од други клубовиСпорт
Вести

Умтити искрено: За мене има интерес и од други клубови

Самуел Умтити се претвори во вистински лидер во одбраната на Барселона и фановите на овој тим гледаат на Французинот како…

Никола Јокиќ повторно доминираСпорт
Браво

Никола Јокиќ повторно доминира

Денвер Нагетс во драматична завршница успеа да го победи тимот на Милвоки Бакс во продолжение со резултат од 128:125, во…

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулиганиСпорт
Шокантно

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулигани

Маркус Гинјард кој настапува во редовите на најтрофејниот македонски кошаркарски тим, Работнички, изминатата вечер во Скопје се соочил со незгодна…

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!Спорт
одличен играч

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!

Аријан Адеми работи се враќа со полна пареа на фудбалските терени по непосакуваната суспензија која ја заработи поради допинг, а…

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!Спорт
мистеријата е решена

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!

Роналдо Луис Назарио да Лима, познат како Ил Феномено е еден од најголемите напаѓачи кои некогаш сме ги гледале и кога…