Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на ИталијаСпорт
дали е во право?

Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија

Новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија Роберто Фабричини ги најави можните чекори во иднина за подобрување на состојбата во…

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!Спорт
погодена живеачка

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!

Младиот и досега анонимен Фаик Болкиах е најбогат фудбалер во светот, а ваквиот епитет младата ѕвезда на Лестер ја доби…

Вестите за ангажманот на Леброн Џејмс во Голден Стејт ја запали публиката во АмерикаСпорт
Екстра

Вестите за ангажманот на Леброн Џејмс во Голден Стејт ја запали публиката во Америка

Вестите за наводниот ангажман на Леброн Џејмс во Голден Стејт, ја запали публиката во Америка. Медиумската куќа ЕСПН прва јави…

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркаркиСпорт
Вести

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки повикани за претстојните два натпревара во рамки на евроквалификациите. Кошаркарките кои се на…

Борко Ристовски потпиша капитулација за својот ергенски статусСпорт
Вести

Борко Ристовски потпиша капитулација за својот ергенски статус

Борко Ристовски, минатата седмица по крајот на обврските околу Европското првенство помина неколку денови во Скопје, при што пред матичарот…

Џонатан Бонд размислува да го напушти фудбалот поради навредите за неговата девојкаСпорт
Шокантно

Џонатан Бонд размислува да го напушти фудбалот поради навредите за неговата девојка

Џонатан Бонд откри дека размислува да го напушти фудбалот по навреди изречени од страна на навивачите поради градите на неговата…

Шкупи одигра нерешено против Черноморец Одеса од УкраинаСпорт
Вести

Шкупи одигра нерешено против Черноморец Одеса од Украина

Шкупи продолжи со одигрување на контролни средби за време на подготовките во Анталија, па утрово одигра нерешено против Черноморец Одеса од…

Капитенот на Интер предизвикал вистински хаос во соблекувалната на тимотСпорт
Вести

Капитенот на Интер предизвикал вистински хаос во соблекувалната на тимот

Мауро Икарди во последно време се почесто се поврзува со заминување од Интер и ставање крај на етапата на Џузепе…

Опериран Новак Ѓоковиќ !?Спорт
САМО НАПРЕД НОЛЕ!

Опериран Новак Ѓоковиќ !?

Според швајцарски Blick,Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во…

Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!Спорт
повеќе среќа следен пат

Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!

Манчестер Сити во последниот ден од јануарскиот преоден рок со сите сили се обиде да го ангажира Ријад Марез, меѓутоа…