Како Мхитаријан му покажа на Ибра кој е вистинскиот Бог?Спорт
Кој е поголем Бог?

Како Мхитаријан му покажа на Ибра кој е вистинскиот Бог?

Многу често Златан Ибрахимовиќ се наоѓа во фокусот на јавност поради неговата нарцисиодност па самиот себе се нарекува „лав“ или…

Лионел Меси изјави дека доколку Аргентина доживее неуспех сите играчи ќе треба да се повлечат од националниот тимСпорт
Вести

Лионел Меси изјави дека доколку Аргентина доживее неуспех сите играчи ќе треба да се повлечат од националниот тим

Лионел Меси изјави дека доколку репрезентацијата на Аргентина доживее неуспех на Светското првенство во Русија, сите играчи ќе треба да…

Според Меси, еден од најдобрите напаѓачи е Гонзало Игуаин!Спорт
Прав другар

Според Меси, еден од најдобрите напаѓачи е Гонзало Игуаин!

Ѕвездата на Барселона, Меси, постојно врши притисок врз селекторот на аргентинската репрезентација за да го повика во новната репрезентацијата Гонзало…

Карпош Соколи забележаа поразСпорт
Вести

Карпош Соколи забележаа пораз

Карпош Соколи и во шестиот натпревар од ФИБА Еврокупот, забележа пораз, во натпревар каде ни одблиску не беа рамноправен противник.…

Кои се првите 12 екипи во нокаут фазата од Лигата на шампионите?Спорт
интересни комбинации

Кои се првите 12 екипи во нокаут фазата од Лигата на шампионите?

12 екипи веќе се пласираа во нокаут фазата во пресрет на последните натпревари вечерва од групната фаза во Лигата на…

Македонската кошаркарска федерација ќе ги награди најдобритеСпорт
Вести

Македонската кошаркарска федерација ќе ги награди најдобрите

Македонската кошаркарска федерација ќе ја продолжи традицијата и оваа календарска година ќе ги награди најдобрите на свечена церемонија на 25…

Тоти умее да ја наполни касата на „волчицата“Спорт
Еден е Тоти!

Тоти умее да ја наполни касата на „волчицата“

Франческо Тоти од како минатата сезона и стави крај на својата играчка кариера, тој и понатаму го продолжи патувањето со…

Погба го очекува нашиот Јане на ,,Олд Трафорд”Спорт
убаво кажано..

Погба го очекува нашиот Јане на ,,Олд Трафорд”

Светски познатиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, на својот официјален профил на социјалните мрежи објави слика и испрати покана…

Марсениќ се сели од наредната сезона во Фуксе БерлинСпорт
Нека му е со среќа!

Марсениќ се сели од наредната сезона во Фуксе Берлин

Мијајло Марсениќ стигна до последната година од договорот со РК Вардар, а од денес е познато чиј дрес ќе го…

Мурињо пресреќен за победата над Арсенал!Спорт
неверојатно добро

Мурињо пресреќен за победата над Арсенал!

Манчестер Јунајтед денеска го победи Арсенал со 3:1 и стана првиот тим што победил на „Емирејтс“ по Баерн Минхен во…