Алонсо преговара за враќање во Ф1Спорт

Алонсо преговара за враќање во Ф1

Првиот човек на Рено, Сирил Абитебул потврди дека екипата преговара со Фернандо Алонсо и постои опција тој да вози за…

Одложени и тениските натпревариСпорт
ПОВТОРНО...

Одложени и тениските натпревари

Водечката светска тениска асоцијација АТП го продолжи периодот без тенис на уште 18 дена. Првично, сезоната беше суспендирана до 13…

Сајнц во Ферари, Рикардо во Мекларен!Спорт

Сајнц во Ферари, Рикардо во Мекларен!

Карлос Сајнц Jуниор и официјално е нов возач на Ферари каде што ќе го замени Себастијан Фетел, додека Даниел Рикардо…

Луис Хамилтон е најбогатиот спортист во Велика БританијаСпорт

Луис Хамилтон е најбогатиот спортист во Велика Британија

Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1 е најбогатиот спортист во Велика Британија во последните 32 години. На пописот…

Намалување на буџетот во Фомрула 1Спорт
ХМММ...

Намалување на буџетот во Фомрула 1

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер го поддржа мислењето на неговиот колега во Ферари, Матијас Биното и, како и Италијанецот,…

Џиџи Буфон продолжува во ЈувентусСпорт
РАНО Е ЗА ПЕНЗИЈА

Џиџи Буфон продолжува во Јувентус

Џиџи Буфон нема да замине во пензија поради коронавирусот туку ќе го продолжи договорот на уште една сезона. Италијански „Тутоспорт“…

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од ИнтерСпорт

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од Интер

Мауро Икарди сезонава го облече дресот на Пари сен Жермен и тоа како позајмен играч од Интер. Аргентинецот одлично се…

Паул Гасол ќе оди една година во Барса пред да каже збогум на кошаркатаСпорт

Паул Гасол ќе оди една година во Барса пред да каже збогум на кошарката

Паул Гасол е повеќе од една година без одигран натпревар, се најавуваше дека сезонава ќе биде последна во неговата фантастична…

Александар Пријовиќ на три месеци куќен затвор и ќе остане без речиси 18 милиони евраСпорт

Александар Пријовиќ на три месеци куќен затвор и ќе остане без речиси 18 милиони евра

Колку многу ќе го чини Александар Пријовиќ скандалот откако не ги почитувал вонредните мерки на Владата на Р. Србија? Познато…

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!Спорт
Клиент

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, е страв и трепет за противничките одбрани, а за тоа најдобро говори неговата статистика. Аргентинецот на…