Oбјавен календарот на трки за 2021 година за Formula 1Спорт
УШТЕ ЕДНА ИНТЕРЕСНА ГОДИНА СЛЕДУВА

Oбјавен календарот на трки за 2021 година за Formula 1

Традиционално, отворањето на сезоната ќе се случи во Австралија. Стартот на сезоната е закажан за 21 март. Бахреин е закажан…

Хамилтон заминува од Формула 1Спорт
ДАЛИ НАВИСТИНА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ?

Хамилтон заминува од Формула 1

Луис Хамилтон откако стигна до нова победа во Формула 1 шампионатот, на легендарната Имола даде изјава која ги шокираше љубителите…

Луис Хамилтон испиша нова историјаСпорт
БРАВО!

Луис Хамилтон испиша нова историја

Луис Хамилтон стигна до својата 92. победа во кариерата. Британецот уште еднаш успеа да го победи својот тимски колега Валтери…

Кристијано Роналдо е позитивен на COVID-19Спорт
УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗАТА

Кристијано Роналдо е позитивен на COVID-19

Кристијано Роналдо направил рутински тест за новиот коронавирус SARS-CoV-2 и резултатите биле позитивни. Роналдо има асимтоматски корона вирус и поради тоа…

Диавара е позитивен на КОВИД-19Спорт
ХМММ...

Диавара е позитивен на КОВИД-19

Амаду Диавара се вратил во Рим каде требало да ги продолжи тренинзите во тренинг центарот на Рим. Играчот експресно направил…

Квартараро е нов лидер во Мото ГПСпорт

Квартараро е нов лидер во Мото ГП

Францускиот мотоциклист, Фабио Квартараро, е победник на вчерашната трка за Големата нафрада на Каталонија од Мото ГП-шампионатот, што се возеше…

Дибала продолжува во ЈувентусСпорт

Дибала продолжува во Јувентус

Аргентинскиот фудбалер ќе стане втор најплатен играч на Јувентус со годишна плата од 10 милиони евра, според новиот тригодишен договор.…

Луис Хамилтон со уште една победа во Муџело, ИталијаСпорт
ПОВТОРНО...

Луис Хамилтон со уште една победа во Муџело, Италија

Луис Хамилтон победи на најчудната трка во формула 1 во последните десеттина години, а траеше долго и имаше дури три…

Меси ќе игра за АргентинаСпорт
КАЗНАТА НЕ ВАЖИ ПОВЕЌЕ

Меси ќе игра за Аргентина

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе има можност да настапува за репрезентацијата на Аргентина во натпреварот од квалификациите за Светското…

Пјер Гасли освои подиум на МонцаСпорт

Пјер Гасли освои подиум на Монца

Трката за Големата награда на Италија донесе неверојатни возбудувања и заврши со сензационална победа на Пјер Гасли. Луис Хамилтон, кој…