Хрватскиот фудбаслки сојуз доби нова казна од ФИФАСпорт
Вести

Хрватскиот фудбаслки сојуз доби нова казна од ФИФА

ХНС доби нова казна од ФИФА поради однесувањето на хрватските навивачи на бараж натпреварот против Грција. Хрватска е казнета со…

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано РоналдоСпорт
Вести

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано Роналдо

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано Роналдо кој самиот за себе рече дека е најдобар на сите…

Руни во искусна напаѓачка форма!Спорт
без сомнеж

Руни во искусна напаѓачка форма!

Искусниот напаѓач Руни им докажа на многумина кои сметаа дека најдобрите денови се веќе зад него па не се предава…

Големото враќање на Марко РојсСпорт
Вести

Големото враќање на Марко Ројс

Марко Ројс многу се мачи со повредите и оваа сезона нема запишано ниту еден настап за Милионерите откако заработи тешка…

Џанлуиџи Донарума се огласи по низата коментари на негова сметкаСпорт
Вести

Џанлуиџи Донарума се огласи по низата коментари на негова сметка

Џанлуиџи Донарума се огласи по низата коментари на негова сметка последните денови. Прво се скара со тренерот Гатусо, потоа преку…

Нашите ракометари подготвени за европското во ХрватскаСпорт
Најдобри ракометари

Нашите ракометари подготвени за европското во Хрватска

Ова Европско првенство во Хрватска веројатно ќе биде последно за капитенот Кире Лазаров, но и повеќето ракометари од оваа генерација.…

ФИБА е подготвена да и понуди на Евролигата компромисСпорт
Вести

ФИБА е подготвена да и понуди на Евролигата компромис

ФИБА е подготвена да и понуди на Евролигата компромис и да се укинат квалификациските мечеви во текот на сезоната, па…

Џек Вилшер заминува од Арсенал на почетокот од следната година!Спорт
Oдлично засилување

Џек Вилшер заминува од Арсенал на почетокот од следната година!

Менаџерот на Вест Хем, Дејвид Мојс призна дека е заинтересиран за услугите на Џек Вилшер од Арсенал. Вилшер не добива…

Арсенал ќе биде ослабен на утрешното дерби со Вест ХемСпорт
Вести

Арсенал ќе биде ослабен на утрешното дерби со Вест Хем

Арсенал ќе биде ослабен на утрешното дерби со Вест Хем. Менаџерот на топџиите Арсен Венгер ќе ги нема на располагање…

Кој ќе биде наследникот на Маскерано?Спорт
многу комбинации

Кој ќе биде наследникот на Маскерано?

Барселона бележи одлични резултати во првата сезона на Ернесто Валверде, но ова не значи дека клубот и тимот не се…